Co nowego

Gdyńska gimnastyczka na podium w San Marino

Dziewczęta w strojach sportowych

Gdyńskie gimnastyczki rozpoczęły rok szkolny od sukcesów // fot. archiwum SP 21

29.09.2022 r.

Najmłodsze zawodniczki gimnastyki artystycznej, uczennice Szkoły Podstawowej nr 21 w Gdyni podbijają świat! I to dosłownie, ponieważ jedna z dziewczynek, Aleksandra Sadzińska, wróciła niedawno z San Marino, gdzie na Międzynarodowym Turnieju w Gimnastyce Artystycznej zajęła 3 miejsce. Gdyńskie gimnastyczki trenuje Ewy Gustafsson.

Gdynia słynie ze świetnych zawodniczek i doskonałych trenerów, jeżeli chodzi o gimnastykę artystyczną. Najmłodsze dziewczynki trenują właśnie w Szkole Podstawowej nr 21, która jako jedyna szkoła podstawowa w mieście prowadzi klasy sportowe w tej dyscyplinie sportu.

Tegoroczny rok szkolny dopiero wystartował, a nasze młode zawodniczki już świętują kilka liczących się sukcesów. Pierwszy – międzynarodowy - należy do Aleksandry Sadzińskiej, uczennicy klasy 6c, która zajęła 3 miejsce na Międzynarodowym Turnieju w Gimnastyce Artystycznej, odbywającym się w San Marino.

- To piękny wynik i doskonała promocja Gdyni na arenie międzynarodowej– mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia. - Serdecznie gratuluję tego sukcesu, zarówno Aleksandrze, jej trenerce, rodzicom, jak również wszystkim dziewczynkom z „21”, które już w tym roku szkolnym mają za sobą udział w zawodach. Niezwykle cieszą mnie wiadomości o sportowych sukcesach uczniów. W Gdyni bowiem każdego roku inwestujemy w klasy sportowe, tak, aby dać szansę na rozwijanie swoich pasji wszystkim małym gdyniankom i gdynianom – bezpłatnie i pod okiem najlepszych specjalistów.

W ślady koleżanki idzie kolejna młoda zawodniczka, z tej samej szkoły, Alicja Terea, która w tym tygodniu wróciła z Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodziczek, ze srebrnym medalem w finale układu z obręczą. To jeszcze nie wszystko, ponieważ podczas tych zawodów Alicja zajęła również wysokie lokaty w wieloboju (4 miejsce) i finale z piłką (6 miejsce).

Kolejny gimnastyczny sukces przypadł w udziale uczennicom klas 4, 5 i 6 tej samej szkoły, które brały niedawno udział w Ogólnopolskich Zawodach kl. II i Turnieju "Mały Koziołek" w Szamotułach oraz w Turnieju Międzynarodowym "Widzew Cup" w gimnastyce artystycznej w Łodzi.

W Ogólnopolskich Zawodach kl. II w kategorii wieloboju, 6 miejsce zajęła Aleksandra Sadzińska, dalsze miejsca: Dominika Krause, Klaudia Moczyński, Lena Witt, Valeriia Pinska, Zofia Długosz, Valeriia Kolomiiets, Lena Wiśniewska i Kornelia Stafiniak
Aleksandra Sadzińska punktowane miejsca zajęła również w: układzie z obręczą (5), układzie z piłką (6), układzie z maczugami (5) oraz układzie ze wstążką (6).

W turnieju "Mały Koziołek" na wysokich lokatach uplasowała się Alicja Terea, zarówno w wieloboju, jak i układzie z piłką, a na Międzynarodowym Turnieju "Widzew Cup" w roczniku 2012 - Zlata Harbachyk i Natalia Kulinkowska.

- Cieszymy się z sukcesów naszych dziewczynek, gratulujemy ich trenerom i jesteśmy bardzo zadowoleni, że nasi uczniowie mogą trenować tak pasjonującą dyscyplinę sportu – dodaje Anna Jachowska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 21.

Przypomnijmy, że „21” położona jest w centrum miasta, uczy się tu blisko pół tysiąca uczniów.

  • Zawodniczki z medalami na podium
  • Zawodniczka z trenerką
  • Zawodniczki w jednakowych koszulkach