Uwaga! Od soboty 24 października cała Polska staje się strefą czerwoną, będą również obowiązywać nowe zasady bezpieczeństwa. W przestrzeni publicznej zasłoń usta i nos.

Uwaga! Od soboty 24 października cała Polska staje się strefą czerwoną, będą również obowiązywać nowe zasady bezpieczeństwa. W przestrzeni publicznej zasłoń usta i nos.

Co nowego

Świętuj razem z Halami Targowymi

Grafika promująca Święto Hal Targowych w Gdyni // materiały prasowe organizatora

Grafika promująca Święto Hal Targowych w Gdyni // materiały prasowe organizatora

23.09.2020 r.

Już po raz szósty gdyńskie Hale Targowe będą obchodzić swoje święto. 3 października, w murach kultowych, modernistycznych budynków, na uczestników wydarzenia będzie czekać szereg atrakcji. Nie zabraknie koncertów, spotkań z ciekawymi gośćmi i kreatywnych działań dla miłośników fotografii czy dobrego jedzenia.


Gdyńskie Hale Targowe
to symbol tradycji kupieckich oraz wielopokoleniowego handlu, opartego na żywym kontakcie człowieka z człowiekiem. Jak co roku obiekt obchodzi swoje święto, przyciągając zarówno gdynian, jak i gości z całego Trójmiasta i regionu. Impreza odbędzie się już po raz szósty.

Podczas nadchodzącej edycji Święta Hal Targowych wiele uwagi poświęcone zostanie produktom sezonowym i rozpoczynającej się właśnie jesieni. Podczas prowadzonego przez Arkadiusza Brzęczka spaceru, uczestnicy będą mogli poznać i – co więcej – posmakować jesiennych przysmaków pomorskich pól i lasów. Obecnej porze roku poświęcona będzie również kolejna edycja warsztatów kulinarnych „Akademia fermentacji”.

Goście Święta Hal Targowych będą mogli wziąć również udział w rozmaitych konkursach. Wśród nich plebiscyt na najciekawsze zdjęcie jesiennych darów hali, konkurs na slogan reklamowy czy halowe mistrzostwa grzybowe.

Nie zabraknie też atrakcji artystycznych – występu aktorów w interakcji z widzami, koncertu oraz premiery piosenki o Halach Targowych.

VI Święto Hal Targowych odbędzie się w sobotę, 3 października w godzinach 9:30 – 15:00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Na warsztaty, spotkania i film obowiązują jednak zapisy poprzez portal evenea.pl. Liczba miejsc ograniczona. Rejestracja będzie dostępna od 28 września.

Grafika promująca Święto Hal Targowych w Gdyni // materiały prasowe organizatora

VI Święto Hal Targowych – szczegółowy program

 • 9:30 – 11:00 – Akademia fermentacji vol. 3 – jesienne smaki – warsztaty kulinarne / plac przed Halą Łukową / prowadzenie: Berenika Krewniak-Gębiś – Restauracja Sezon Manhattan
 • 9:30 – 12:00 – Portrety Kupców – warsztat fotograficzny z udziałem kupców Hal Targowych. Inspirowany magią wspomnień z okresu, kiedy tak bardzo "Chcieliśmy być nowocześni" / start: BOX 319 / prowadzenie: Krzysztof Winciorek – Tekla Studio
 • 10:45 – Dary z jesiennej hali - konkurs fotograficzny insta z nagrodami / plac przed Halą Łukową
 • 11:15 – 12:45 – Jesienne śniadanie na halach - wariacje – warsztat kulinarny z użyciem sezonowych składników / plac przed Halą Łukową / prowadzenie: Anna Szczepkowska-Kopeć – Rozmaryn i Bazylia
 • 11:15 – 11:30 – Obrazoburcze obrazy na halach – występ aktorów w interakcji z widzami / plac przed Halą Łukową
 • 11:30 – Wymyśl slogan reklamowy – konkurs z nagrodami. Rymowana zabawa słowem o jednym ze stoisk na halach, oferującym jesienne dary / plac przed Halą Łukową
 • 12:00 – Światowa premiera piosenki o halach – występy aktorów i muzyka na żywo
 • 12:30 – Halowe mistrzostwa grzybowe – konkurs z nagrodami
 • 13:00 – 14:30 - Kreatywne magnesy – warsztat dekoracyjny DIY / plac przed Halą Łukową / prowadzenie: Olga Obst
 • 13:00 – Powtórka piosenki o halach - występy aktorów i muzyka na żywo
 • 15:00 – Uniwersam Grochów – pokaz filmu on-line / platforma Vimeo.com