Co nowego

Szkoły czekają na absolwentów gimnazjów

Szkoły czekają na absolwentów gimnazjów // fot.pixabay.com

Szkoły czekają na absolwentów gimnazjów // fot.pixabay.com

12.04.2018 r.

„Gimnazja na start – Gdyńska Giełda Szkół” odbędzie się już 16 kwietnia w Gdynia Arenie. Wydarzenie skierowane jest do ponad dwóch tysięcy uczniów III klas gimnazjalnych. Już teraz szkoły otrzymały informatory dla gimnazjalistów z ofertą szkół ponadgimnazjalnych, które posłużą jako pomoc w wyborze przyszłej placówki edukacyjnej.

– Giełda odbywać się będzie w trzech turach. Pierwsza od godz.9.00 do 11.00, druga od godz.11.00 do 13.00 i trzecia od 13.00 do 15.00. Wydarzenie podzielone będzie na trzy części: strefę edukacyjną, rozwojową i strefę wystawców. W strefie edukacyjnej przygotowaliśmy prezentację szkół ponadgimnazjalnych. Strefa rozwojowa to przede wszystkim spotkania z doradcami zawodowymi, którzy pomogą wybrać młodzieży szkołę odpowiednią do ich umiejętności, predyspozycji, zainteresowań i talentów. Natomiast strefa wystawców, to kwintesencja giełdy - swoją ofertę prezentować będą wszystkie gdyńskie szkoły ponadgimnazjalne. Oferty edukacyjne przedstawią również m.in. Urząd Miasta Gdyni, Wymiennikownia, Muzeum Emigracji czy Biblioteka z Pasją – mówi Aneta Szymerowska z wydziału edukacji Urzędu Miasta Gdyni.

Tegorocznej giełdzie szkół towarzyszyć będzie także wiele atrakcji, m.in.: dron, możliwość stworzenia swojej własnej pocztówki z wydarzenia, fotobudka, miejsce relaksu – czyli czytelnia z wygodnymi poduchami i leżakami, czy prezentacja aplikacji mobilnej ze szczególnym uwzględnieniem zakładki NAUKA na stronie www.gdynia.pl, nauka programowania i wiele innych niespodzianek.

W strefie wystawców każda szkoła będzie miała swoje stoisko, na którym zaprezentuje dodatkowe aktywności i oferty zajęć. Będą to:

1. I Akademickie Liceum Ogólnokształcące
2. II Liceum Ogólnokształcące z oddziałami dwujęzycznymi
3. III Liceum Ogólnokształcące z oddziałami dwujęzycznymi
4. V Liceum Ogólnokształcące
5. VI Liceum Ogólnokształcące
6. VII Sportowe Liceum Ogólnokształcące
7. IX Liceum Ogólnokształcące
8. X Liceum Ogólnokształcące
9. XIV Liceum Ogólnokształcące z oddziałami dwujęzycznymi
10. XV Liceum Ogólnokształcące dla niedosłyszących
11. XVII Liceum Ogólnokształcące
12. Katolickie Liceum Ogólnokształcące
13. Zespół Szkół Plastycznych – Liceum plastyczne
14. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1
15. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2
16. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 3
17. Zespół Szkół Administracyjno-Ekonomicznych
18. Zespół Szkół Chłodniczych i Elektronicznych
19. Zespół Szkół Ekologiczno-Transportowych
20. Zespół Szkół Hotelarsko-Gastronomicznych

Wydarzenie skierowane jest do uczniów III klas gimnazjów z Gdyni, a także uczniów spoza miasta, zainteresowanych nauką w gdyńskich szkołach ponadgimnazjalnych. Rodzice, jako głos doradczy dla niezdecydowanych jeszcze pociech, także będą mile widziani.

Szczegółowy program Gdyńskiej Giełdy Szkół oraz informator w wersji mobilnej dostępne są na końcu artykułu, na stronie www.gdynia.pl/nauka oraz na Facebooku Gdynia edukacyjna.

Gdyńska Giełda Szkół odbędzie się 16 kwietnia w godz. 9.00-15.00 w Gdynia Arenie (ul. Kazimierza Górskiego 8).