Zarezerwuj wizytę w Urzędzie Miasta - ważne informacje i numery telefonów Zarezerwuj wizytę w Urzędzie Miasta - ważne informacje i numery telefonów
Co nowego

Szukamy mistrzów Junior Biznesu

Do udziału w czwartej edycji można zgłaszać się do 10 grudnia, na zdj. finaliści poprzedniej edycji, fot. Dawid Linkowski

Do udziału w czwartej edycji można zgłaszać się do 10 grudnia, na zdj. finaliści poprzedniej edycji, fot. Dawid Linkowski

28.11.2018 r.

Masz energię do działania, głowę pełną dobrych pomysłów i chcesz coś zmienić w swoim otoczeniu? Najłatwiej zacząć przez gdyński Junior Biznes dla uczniów szkół średnich oraz byłych klas gimnazjalnych. Trwa nabór do czwartej edycji konkursu!

Na razie kształtują swoje pomysły i uczą się realizować je w formie projektów, a w przyszłości mogą zostać innowatorami, którzy zmienią otaczający ich świat. Trwa nabór do konkursu, który może być pierwszym krokiem na drodze do wielkich rzeczy – Junior Biznes. Gdyńskie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości już po raz czwarty prowadzi nabór i poszukuje uczniów gdyńskich szkół z głowami pełnymi kreatywnych rozwiązań.

Do 10 grudnia mogą zgłaszać się grupy liczące od 3 do maksymalnie 7 osób, które chcą spróbować sił we wspólnej pracy nad projektami. Kategoria Junior Biznes jest adresowana do uczniów szkół średnich, a Junior Biznes Gim to kategoria dla uczniów wygaszanych klas gimnazjalnych oraz 7. i 8. klasy szkół podstawowych.

O co chodzi w Junior Biznesie?


Przede wszystkim o motywowanie młodzieży do działania na rzecz społeczności lokalnej, kształtowanie umiejętności pracy w grupie, zapoznanie z podstawowymi zagadnieniami z dziedziny ekonomii, pobudzanie kreatywności i innowacyjności oraz kształtowanie postaw przedsiębiorczych w praktyce.

Uczestnicy stworzą, przedstawią i zrealizują projekt inicjatywy przedsiębiorczej (jednorazowej lub stałej), którą można zrealizować w lokalnej społeczności/przestrzeni rozumianej jako szkoła, dzielnica czy miasto. Przed zwycięzcami wyjątkowa nagroda: środki finansowe na realizację ich pomysłu oraz prestiżowe badania predyspozycji zawodowych uczestników metodą Thomas International.

Z kolei gimnazjaliści będą tworzyć filmy skupiające się wokół hasła „Moja firma marzeń”. Najlepsi w nagrodę otrzymają karnety wstępu do obiektów rekreacyjno-kulturalnych w Gdyni oraz szansę prezentacji ich filmów w Gdyńskim Centrum Filmowym.

Wszyscy wezmą udział w bezpłatnych warsztatach z zarządzania projektami, wystąpień publicznych, twórczego rozwiązywania problemów i podstaw tworzenia form wizualnych.

Przypomnijmy, że w poprzednich edycjach konkursu powstawały ciekawe inicjatywy: od gamingowych turniejów dla gdyńskich szkół, przez filmy mające ułatwić adopcję bezdomnych zwierząt z Ciapkowa, aż po… pasy ruchu na szkolnych schodach.

Więcej informacji na temat konkursu Junior Biznes udziela Gdyńskie Centrum Wspierania Przedsiębiorczościgcwp@gdynia.pl, tel. 58 668-20-16