Co nowego

Takie rzeczy tylko #wGdyni - maraton dworcowy

Akcja Kolej na wzywanie trwa

Akcja Kolej na wzywanie trwa

13.01.2021 r.

W czasie tegorocznych ferii gdyńskie muzea połączyły siły i przygotowały dla młodych mieszkańców mnóstwo atrakcji. Od poniedziałku, 11 stycznia ruszyła akcja o nazwie „Kolej na Wyzwanie, czyli maraton dworcowy". Dzięki niej młodzi gdynianie odkryją Dworzec Morski i dworzec Gdynia Główna, a ci wytrwali - zdobędą nagrody. Na wspólną wędrówkę po mieście warto wyruszyć z rodziną lub przyjaciółmi.


W drugim tygodniu ferii - od poniedziałku, 11 stycznia - wystartowała zorganizowana przez Muzeum Emigracji i Muzeum Miasta Gdyni akcja „Kolej na Wyzwanie, czyli maraton dworcowy". Dzięki niej dzieci i młodzież odkryją Dworzec Morski i dworzec Gdynia Główna. Do zabawy mogą oczywiście dołączyć dorośli.
 
W czasie wędrówki po Gdyni można odnaleźć ślady stóp Witolda Gombrowicza, wejść na pomnik, policzyć schody na peron i sprawdzić, który z królów Polski ma własną linię kolejową. Posłuchać dźwięków dworca, podziwiać dekoracje na suficie restauracji i poczuć wiatr we włosach w oczekiwaniu na odpływający prom.
 

Gdzie zdobyć mapę?


Specjalne mapy można odebrać na dworcu Gdynia Główna oraz w Muzeum Emigracji. Jednak należy się pośpieszyć, ponieważ ich liczba jest ograniczona, a cieszą się dużym zainteresowaniem. Poza tym potem takie mapy można powiesić w domu lub jeszcze wielokrotnie używać w czasie spacerów.
 

Gdzie odebrać nagrodę?


Aby otrzymać nagrodę, wystarczy wykonać 20 wyzwań - 10 na dworcu PKP i 10 przy dawnym Dworcu Morskim (przy Muzeum Emigracji). Trofea można odebrać w Muzeum Miasta Gdyni (trzeba zadzwonić po dotarciu do muzeum pod nr tel. 58 662 09 26/27) oraz w Muzeum Emigracji przy ul Polskiej 1. Inne terminy należy ustalić mailowo pod adresami: edukacja@muzeumgdynia.pl lub l.radacka-majek@muzeumemigracji.pl.
 
Pierwszych 30 zwycięzców otrzyma gdyńską edycję gry „Monopoly". Na resztę uczestników czekają specjalne upominki. Natomiast wszystkie osoby, które zgłoszą się z wypełnioną kartą - otrzymają wyjątkowe medale. Uwaga: nagrodę można otrzymać tylko raz.

Kolej na wyzwanie - spacery z gdyńskimi muzeami w czasie ferii. Fot. MEG
Maraton dworcowy to 20 wyzwań i nagrody dla wytrwałych, fot. MEG

O czym warto wiedzieć?

 
11.01 - tego dnia ruszył maraton,
15.01 - rozpoczęcie wyczynów znajdujących się na mapach,
11-15.01 - czas odbioru nagród (o ile uda się komuś wykonać wszystkie zadania w pierwszym terminie),
18-22.01 - dodatkowy tydzień na odebranie nagród.
 
Więcej szczegółów oraz zapisy na stronach: www.POLSKA1.pl oraz www.muzeumgdynia.pl.