Co nowego

Targi Pracy w Gdyni – wielki powrót po pandemicznej przerwie

materiały organizatora

materiały organizatora

12.05.2022 r.

Możliwość bezpośredniej rozmowy z pracodawcami, pomoc doradcy zawodowego, specjaliści od wizerunku, wsparcie w stworzeniu profesjonalnego CV. Do tego ciekawe wykłady i warsztaty tematyczne dotyczące własnego biznesu. To i jeszcze więcej oferują Targi Pracy w Gdyni, które wracają po pandemicznej przerwie. Wydarzenie odbędzie się 31 maja w godzinach od 10:00 do 13:00 w Gdynia Arenie.


W ostatni dzień maja w Gdynia Arenie spotkać będzie można przedstawicieli niemal wszystkich branż funkcjonujących na rynku pracy. Do udziału w Gdyńskich Targi Pracy i Przedsiębiorczości licznie zgłosili się rozmaici pracodawcy, służby mundurowe i biura pośrednictwa pracy.

- Wiele inicjatyw powraca w tym roku do kalendarza wydarzeń po pandemicznej przerwie. Jednym z nich są Targi Pracy i Przedsiębiorczości w Gdyni, które w ostatni dzień maja odbędą się w Gdynia Arenie. Na co dzień przeglądać możemy setki, jeśli nie tysiące ogłoszeń o prace, które zamieszczane są na rozmaitych portalach czy w mediach społecznościowych. Nic jednak nie może równać się z bezpośrednim kontaktem z pracodawcą. A to m.in. oferują właśnie gdyńskie targi. To także możliwość konsultacji z doradcami zawodowymi, którzy będą w stanie udzielić nam porad przy planowaniu dalszej ścieżki kariery. Zachęcam do udziału w tym wydarzeniu, bez względu na wiek czy kwalifikacje. Jestem bowiem przekonana, że każdy znajdzie tu dla siebie coś wartościowego – mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki.

Udział w Targach Pracy i Przedsiębiorczości jest całkowicie bezpłatny. Nie obowiązują również zapisy. Wystarczy w godzinach 10:00 – 13:00 przyjść do Gdynia Areny przy ul. Kazimierza Górskiego 8.

- W ubiegłych „przedcovidowych” latach odwiedzało nas około 3500 osób, które poszukiwały zatrudnienia stałego lub tymczasowego, były zainteresowane szkoleniami i kursami, rozwojem własnej kariery, na przykład poprzez zmianę obecnej pracy, a nawet zawodu. Obecne na Targach Urzędy Pracy chętnie wspomagają w zdobyciu nowych kwalifikacji, umiejętności czy rozwinięciu własnego biznesu. Wzorem lat poprzednich dużą grupą pracodawców będą w tym roku służby mundurowe. Będziemy gościć Komendę Wojewódzką Policji w Gdańsku, Wojskowe Centrum Rekrutacji w Gdyni, Straż Miejską w Gdyni oraz Służbę Więzienną – tłumaczy przypomina Agnieszka Ruskowiak z Powiatowego Urzędu Pracy w Gdyni.Podczas Targów Pracy i Przedsiębiorczości nie może zabraknąć wsparcia w przygotowaniu do rozmowy kwalifikacyjnej. Doradcy zawodowi Powiatowego Urzędu Pracy w Gdyni, Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gdańsku oraz Fundacji Gospodarczej udzielą porad w zakresie procesu rekrutacji oraz podpowiedzą jak przygotować profesjonalne CV. Na miejscu będzie też można wykonać zdjęcie, które w dokumentach aplikacyjnych ma duże znaczenie.

Organizatorzy w ramach Targów przygotowali wykłady związane z rozpoczęciem własnej działalności gospodarczej, czy pisania skutecznego biznesplanu. O swojej ofercie opowiedzą również przedstawiciele Gdyńskiego Centrum Wspierania Przedsiębiorczości.

Ponadto, zarówno cudzoziemcy, jak i pracodawcy chcący zatrudniać osoby z zagranicy, będą mogli skorzystać z wiedzy i doświadczenia przedstawicieli Straży Granicznej, Państwowej Inspekcji Pracy, Urzędu Skarbowego czy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych - w specjalnie przygotowanej „Strefie Cudzoziemca”. Do dyspozycji pozostanie również tłumacz j. ukraińskiego.

Organizatorami Gdyńskich Targów Pracy i Przedsiębiorczości są Powiatowy Urząd Pracy
w Gdyni, Gdyńskie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości, Fundacja Gospodarcza w Gdyni oraz Laboratorium Innowacji Społecznych w Gdyni.