Co nowego

Teatr Gdynia Główna szuka wolontariuszy

Teatr Gdynia Główna poszukuje wolontariuszy, którzy pomogą w organizacji projektu „2021: Odyseja Lemowska” i  7. edycji festiwalu „Pociąg do Miasta” // fot. Krzysztof Winciorek

Teatr Gdynia Główna poszukuje wolontariuszy, którzy pomogą w organizacji projektu „2021: Odyseja Lemowska” i 7. edycji festiwalu „Pociąg do Miasta” // fot. Krzysztof Winciorek

17.06.2021 r.

Lubisz pracę w zespole, masz zapał i interesujesz się kulturą? Chcesz sprawdzić swoje umiejętności organizacyjne? To szansa dla ciebie! Teatr Gdynia Główna szuka wolontariuszy, którzy pomogą w organizacji projektu „2021: Odyseja Lemowska” i  7. edycji festiwalu „Pociąg do Miasta”. Zainteresowani mogą przesyłać zgłoszenia do końca czerwca.


Teatr Gdynia Główna w te wakacje nie będzie próżnować. Artyści przygotowują szereg wydarzeń kulturalnych w plenerze. Chodzi o projekt „2021: Odyseja Lemowska” oraz „Pociąg do Miasta”. Aby jednak festiwalowa machina mogła ruszyć i sprawnie działać, potrzebna będzie pomoc wolontariuszy. To propozycja dla żywiołowych i ambitnych osób w różnym wieku, które lubią pracować w zespole.

Wolontariusze będą mogli zdobyć cenne doświadczenie i poznać festiwalowe kulisy. Co będą robić? Ich zadania to: pomoc organizacyjno-logistyczna podczas festiwalu, czyli dbanie o bezpieczeństwo widzów i przestrzeganie zasad dystansu społecznego, udzielanie niezbędnych informacji czy dystrybucja ulotek i plakatów. Ponadto jednym z obowiązków będzie również pomoc w przygotowaniu przestrzeni gry. Chętni mogą też zaangażować się we współorganizację promocji wydarzenia.

Co daje wolontariat? Każda osoba, która zdecyduje się na współpracę, otrzyma referencje po zakończeniu działań. To też okazja na sprawdzenie swoich umiejętności organizacyjnych i pracę z ciekawymi ludźmi. Ze wszystkimi wolontariuszami zostanie podpisana umowa wolontariatu oraz specjalne oświadczenie.

Wszyscy zainteresowani mogą przesyłać swoje zgłoszenia do końca czerwca na adres: gbryszewski@teatrgdyniaglowna.pl z tytułem „Wolontariusz”. W treści maila należy napisać kilka słów o sobie: jak się nazywasz, kim jesteś, co robisz? Ile masz lat, skąd jesteś? Trzeba też podać numeru telefonu kontaktowego. Kandydaci muszą także dopisać klauzulę ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych.

Treść klauzuli oraz szczegółowe informacje można znaleźć na facebookowym profilu Teatru Gdynia Główna.
 
Osoby niepełnoletnie muszą uzyskać zgodę rodzica lub opiekuna.

O plenerowych wydarzeniach TGG


Projekt „2021: Odyseja Lemowska” to osiem spektakli plenerowych, które będzie można zobaczyć w różnych miejscach Gdyni. Wolontariat obejmuje też działania promocyjne, które będą się odbywać przed wydarzeniem - od 12 lipca do 20 września.

„Pociąg do Miasta” to festiwal, podczas którego w przestrzeni miejskiej zaprezentuje się sześć offowych grup teatralnych z całej Polski. Tym razem będą to artyści z Michałowic, Poznania, Wrocławia, Warszawy i Trójmiasta. Tegoroczną odsłonę wydarzenia zaplanowano od 9 do 14 sierpnia, a jego hasłem przewodnim jest „Stacja Kosmos”.

„Pociąg do Miasta” jest organizowany od 2015 roku. W tym czasie na stałe wpisał się w kalendarz gdyńskich wydarzeń kulturalnych i gromadzi szerokie grono widzów z Trójmiasta i innych rejonów Polski. Festiwal nie ma charakteru konkursu, pokazane w nim spektakle nie rywalizują ze sobą. Prezentowane są tam propozycje teatralne, które najlepiej odpowiadają na główny temat konkretnej edycji. Każdy ze spektakli zostanie zaprezentowany w miejscu, które będzie korespondowało z jego tematyką lub formą.

Podczas sześciu festiwalowych dni publiczność będzie mogła zobaczyć łącznie dwanaście przedstawień - najciekawszych propozycji polskich teatrów offowych. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.