Co nowego

Ten słupek może być Twój - ekstra zabawa na Dzień Dziecka

Rodziny do zabawy na Dzień Dziecka poszukiwane!

Rodziny do zabawy na Dzień Dziecka poszukiwane!

12.05.2020 r.

Dzień Dziecka coraz bliżej, dlatego Gdynia Rodzinna wymyśliła zabawę, która pomoże sprawić, aby w poniedziałek, 1 czerwca nasze miasto wyglądało zabawnie i kolorowo. Przyłączcie się do wspólnej akcji plenerowej, bądźcie kreatywni i udekorujcie gdyńskiego Słupka!

Gdynia rodzinna poszukuje 300 chętnych rodzin do udziału w niezwykłej i zdystansowanej zabawie artystycznej pod tytułem „Ubierz Słupka, czyli akcja na Dzień Dziecka".To jest nie lada wyzwanie dla nas wszystkich - spędzić fantastyczny, kolorowy i wesoły Dzień Dziecka zachowując dystans i jednocześnie prawo do radości i zabawy z tej okazji. Poszukujemy rodzin, które chcą z nami wziąć udział w tym niezwykłym wydarzeniu. Z okazji Dnia Dziecka wspólnie ubierzemy słupki z placu Kaszubskiego i ulicy Świętojańskiej. Wierzę, że młodzi gdynianie wymyślą fantastyczne ubranka, a miasto tego dnia, czyli 1 czerwca będzie prawdziwie wesołym miasteczkiem" - do wzięcia udziału w akcji plenerowej gorąco zachęca Beata Szadziul, pełnomocnik prezydenta Gdyni ds. rodziny.
 

Zasady zabawy

 
Zasady są proste:

•         Zgłaszacie się do projektu przez formularz na stronie evenea.pl - poszukujemy 300 rodzin.

•         Dostajecie swój słupek i wytyczne (zasady, wymiary, dokładną informację, jakie materiały można zastosować do uszycia, wydziergania, wycięcia, sklejenia ubranka dla swojego słupka). Ubranka muszą dać się łatwo założyć i łatwo zdjąć. Na słupkach nie mogą zostać plamy i ślady naszego szaleństwa.

•         W domach projektujecie ubranka dla słupka. Projekty graficzne przesyłacie na adres rodzina@gdynia.pl - to ważne i potrzebne do dokumentacji i zatwierdzenia zaproponowanych materiałów.

•         Wspólnie w domach wykonujecie ubranko dla słupka. Wiemy, że to pracochłonne zadanie, dlatego jest na to aż 19 dni.

•         Nadajecie słupkowi imię. To bardzo ważne zadanie.

•         31 maja, w niedzielę, macie cały dzień na ubranie swojego słupka tak, aby był gotowy na 1 czerwca, czyli na Dzień Dziecka.

Dołącz do zabawy i ubierz Słupka na Dzień Dziecka! Fot. i wykonanie symulacji Aleksanda Bankowska

Na Facebooku Gdynia Rodzinna będą na bieżąco publikowane inspiracje, które pomogą w projektowaniu i wykonaniu ubranek. Znajdą się tam również filmiki pokazujące, jak wykonać przykładowe ubranko. Gdynia Rodzinna zainspiruje i podpowie.

Wsparciem merytorycznym i opieką artystyczną nad projektantami zajmie się Aleksandra Bankowska z Halo Kultura.

A 1 czerwca, w Dzień Dziecka, ulica Świętojańska i plac Kaszubski będą wyglądać fantastycznie - kolorowo i wesoło. Tak jak chcemy, żeby wyglądało nasze miasto, szczególnie w czasie tego święta.

Dzięki temu gdynianie, idący do pracy, uśmiechną się od ucha do ucha i to bez względu na wiek. Dzieci pójdą na spacer i zrobią fantastyczne zdjęcia ubranym w najróżniejsze stroje słupkom.

Ten dzień ma szansę być wesołym świętem w Gdyni i to dzięki Wam.

To co, gotowi do ubrania gdyńskich słupków?


Dołącz do zabawy i ubierz Słupka na Dzień Dziecka! Fot. i wykonanie symulacji Aleksanda Bankowska
Fot. i wykonanie symulacji Aleksanda Bankowska