Co nowego

Tewu znowu wystawia, tym razem „dźwięk ciszy”

Rzeźbę można oglądać na tzw. Ostrodze Pilotów, fot. www.facebook.com/tewu.tw/

Rzeźbę można oglądać na tzw. Ostrodze Pilotów, fot. www.facebook.com/tewu.tw/

Nowa praca artysty o pseudonimie Tewu pojawiła się dzisiaj w pobliżu Muzeum Emigracji w Gdyni. To kolejna rzeźba podrzucona w mieście przez „gdyńskiego Banksy’ego”.

Podobnie jak pozostałe prace artysty, tak i ta przedstawia dziecko, jednak tym razem leżące. Twarz chłopca jest smutna, na uszach ma założone słuchawki, a podchodząc bliżej i pochylając się nad rzeźbą można dostrzec kolejny szczegół – ogromną dziurę w brzuchu.

Tewu zostawił także wskazówkę pomocną w interpretacji pracy. – To jest dźwięk ciszy – czytamy na fanpejdżu artysty. Rzeźbę można oglądać na tzw. Ostrodze Pilotów w pobliżu Muzeum Emigracji.


Kim jest Tewu?

O „gdyńskim Banksym" wiadomo niewiele. Oficjalnie wiemy, że mieszka w Gdyni i jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Więcej wiadomo natomiast o jego rzeźbach, które często znikają parę dni po ich wystawieniu. W Gdyni wciąż możemy podziwiać instalację na ścianie budynku przy ul. Starowiejskiej 19 (skrzyżowanie z ul. Władysława IV) i przy ul. Antoniego Abrahama 33. Artysta udziela się także charytatywnie. W tym roku jedną ze swoich prac, przedstawiającą portret znanego polskiego grafika Karola Śliwki, przekazał na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Galeria zdjęć

ikona Pobierz galerię
ikona

Zobacz także

Najnowsze