Uwaga! 4-7 i 10.10 neutralizacja niewybuchu. Obowiązuje zakaz wchodzenia do wody na plażach morskich w Gdyni.  Uwaga! 4-7 i 10.10 neutralizacja niewybuchu. Obowiązuje zakaz wchodzenia do wody na plażach morskich w Gdyni. 
Co nowego

The Killers headlinerem Open’er Festival

fot. materiały Open'er Festival

fot. materiały Open'er Festival

17.05.2022 r.

Miłośnicy muzyki, spragnieni koncertów w festiwalowym wydaniu, mają na co czekać. Za nieco ponad miesiąc w Gdyni rozpocznie się Open’er Festival, a my poznaliśmy właśnie kolejną gwiazdę, która zagra podczas imprezy. To amerykański zespół The Killers, który wystąpi na głównej scenie w sobotę – 2 lipca.


Zapadające w pamięć hity, przebojowość i niesamowite pokłady energii – tacy właśnie są „Killersi”. Amerykańska formacja właśnie została ogłoszona przez organizatorów kolejnym headlinerem Open’er Festival 2022. Zespół wywodzi się z Las Vegas. To doświadczeni przedstawiciele alternatywnego rocka. Hity takie jak „Mr. Brightside”, „Somebody Told Me”, „When You Were Young”, czy „Human” są doskonale znane fanom gatunku na całym świecie i z pewnością można o nich powiedzieć, że to już „klasyka indie”.



Grupa powstała w 2001 roku, by trzy lata później wydać swój debiutancki albumu „Hot Fuss”, który z miejsca narobił zamieszania na rynku muzycznym. Krążek został doskonale przyjęty przez krytyków i fanów, co potwierdziły liczne nominacje, m.in. do nagrody Grammy.

Od tamtego momentu zespół wydał sześć kolejnych albumów, z czego ostatni „Pressure Machine” ukazał się w sierpniu minionego roku. Koncert na gdyńskim festiwalu będzie więc doskonałą okazją, by usłyszeć nowe piosenki grupy, a także tańczyć przy nieśmiertelnych hitach ze starszych wydawnictw.

The Killers, to jedna z grup, której przyjazd do Gdyni zapowiadany był już w latach 2020 i 2021. Jednak jak wiemy, obie wspomniane edycje zostały przesunięte w czasie ze względu na pandemię koronawirusa. Ci, którzy czekali na pojawienie się zespołu w Gdyni, mogą znów zacząć odliczać dni do tego spotkania. The Killers zagrają na głównej scenie festiwalu w sobotę, 2 lipca.

Po pandemicznej przerwie Open’er Festival wraca w pełni sił – z lineupem po brzegi wypełnionym gwiazdami światowego formatu. W Gdyni zagrają m.in. The Chemical Brothers, Doja Cat, Dua Lipa, Biffy Clyro, Imagine Dragons, Twenty One Pilots, Glass Animals, The Smile czy Destroyer.

Szczegóły na temat karnetów, biletów oraz samego festiwalu znajdziecie na stronie opener.pl.