Co nowego

Trójmiasto nagrodzone za biznesowy rozwój

Przedstawiciele Trójmiasta odbierają nagrodę podczas CEE Shared Services and Outsourcing Awards, w środku Maja Studzińska z Referatu Rozwoju i Obsługi Inwestora UM Gdyni, fot. facebook.com/BiznesPolskaGroup/

Przedstawiciele Trójmiasta odbierają nagrodę podczas CEE Shared Services and Outsourcing Awards, w środku Maja Studzińska z Referatu Rozwoju i Obsługi Inwestora UM Gdyni, fot. facebook.com/BiznesPolskaGroup/

05.02.2018 r.

Kolejna prestiżowa nagroda trafiła do rąk przedstawicieli Trójmiasta podczas corocznej gali CEE Shared Services and Outsourcing Awards. Aglomeracja odebrała w Warszawie laur w kategorii „Most Dynamically Developing City”. To docenienie zasług oraz starań Gdyni, Gdańska i Sopotu w dążeniu do rozwoju warunków dla firm z sektora BPO, w uproszczeniu określanego outsourcingiem. Tę samą nagrodę Trójmiasto otrzymało już kilkukrotnie.

To już kolejny raz, gdy przedstawiciele Trójmiasta odebrali w Warszawie nagrodę dla „najbardziej dynamicznie rozwijającego się miasta w Polsce”. Ten sam tytuł przypadł naszej aglomeracji również podczas dwóch poprzednich edycji gali CEE Shared Services and Outsourcing Awards, a i we wcześniejszych latach pojawiały się trójmiejskie akcenty na liście laureatów.

Niezależne jury złożone z kilkudziesięciu ekspertów i menedżerów działających na co dzień w szeroko pojętej branży BPO, czyli outsourcingu nowoczesnych usług dla biznesu, wybrała miasta, firmy, menedżerów i projekty, które ich zdaniem w największym stopniu zmieniały w 2017 roku oblicze całego sektora w obszarze Europy Środkowo-Wschodniej.

Laureaci nagród, fot. facebook.com/sscheroespoland

Łącznie to 25 kategorii, w tym wspomniana wcześniej „Most Dynamically Developing City - Poland” (najbardziej dynamicznie rozwijające się miasto w Polsce), w której branżowi specjaliści nagrodzili aglomerację Trójmiejską. Nasz obszar pozostawił w tyle Katowice, Łódź i Poznań.

Sama statuetka to docenienie szybkiego rozwoju usług z sektora outsourcingu, który udało się zanotować w Gdyni, Sopocie i Gdańsku w ciągu minionych 12 miesięcy. Chodzi między innymi o nowo powstałe miejsca pracy w tej branży, których przybyło w Trójmieście.

- Nagroda dla Trójmiasta potwierdza, że Gdynia to w skali całego kraju dobre i atrakcyjne pod wieloma względami miejsce dla tego sektora – mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni.

Statuetkę dla Trójmiasta odebrali podczas gali w stolicy: w imieniu Gdyni – przedstawicielka Referatu Rozwoju i Obsługi Inwestora Maja Studzińska oraz przedstawiciele InvestGDA i Invest in Pomerania – Alan Aleksandrowicz i Wojciech Tyborowski.

Przypomnijmy, że w uznaniu dla wyjątkowo szybkiego rozwoju firm z branży usług dla biznesu nasza aglomeracja taką samą nagrodę otrzymywała ostatnio także na galach CEE Shared Services and Outsourcing Awards w 2017 i 2016 roku.