Co nowego

Ulicami Trójmiasta w szczytnym celu

Motomikołaje na ul. Świętojańskiej w Gdyni // fot. Michał Puszczewicz

Motomikołaje na ul. Świętojańskiej w Gdyni // fot. Michał Puszczewicz

Ulicami Trójmiasta – z Gdańska do Gdyni – przejechał dziś barwny korowód. Dwukołowych maszyn dosiedli brodacze w czerwonych strojach – to motomikołaje! Zebrali się, by wesprzeć potrzebujące dzieci. Pomagały im w tym rozmaite – również zmotoryzowane – świąteczne postaci. Wszystko w ramach akcji „Mikołaje na motocyklach”, która od lat odbywa się w Trójmieście.Grudniowy przejazd mikołajów ulicami Trójmiasta to już tradycja. Tegoroczna edycja jest już dziewiętnastą w historii inicjatywy. Miłośnicy dwóch kółek przemierzają na swoich motocyklach trasę z Gdyni do Gdańska lub – jak w tym roku – z Gdańska do Gdyni.

Mikołaje na motocyklach przejechały ul. Świętojańską // fot. Michał Puszczewicz

Barwny przejazd – liczący setki osób – wystartował w niedzielę 5 grudnia spod stadionu Polsat Plus Arena w Gdańsku. Następnie przejechał ulicami Żaglową, Marynarki Polskiej i Błędnikiem, by dostać się na główną arterię Trójmiasta. Dalej uczestnicy akcji poruszali się alejami Zwycięstwa i Grunwaldzką w Gdańsku oraz al. Niepodległości w Sopocie, by ostatecznie dotrzeć do Gdyni. W mieście z morza i marzeń pojechali al. Zwycięstwa i ul. Świętojańską, a następnie skwerem Kościuszki w kierunku mety na al. Jana Pawła II. Niestety nieopodal mety przejazdu – na skwerze Kościuszki – doszło kolizji motocyklistki z pieszym. Poszkodowana została jedna osoba, którą odwieziono do szpitala.

Meta przejazdu miała miejsce na molo Południowym // fot. Michał Puszczewicz

Uczestnicy przebrani byli za mikołajów oraz inne świąteczne postaci. Nie zabrakło śnieżynek, bałwanków czy… reniferów! Odpowiedni strój to jeden z warunków koniecznych, by wziąć udział w akcji. Drugim jest nabycie cegiełki uprawniającej do przejazdu. Środki z zakupu przeznaczane są na cele charytatywne. Dla dzieci przebywających w domach dziecka, hospicjach czy dziecięcych oddziałach szpitalnych. Impreza od wielu lat gromadzi setki motocyklistów, którzy w szczytnym celu chętnie wsiadają na swoje maszyny. Na trasie spotkać można nie tylko motocykle, ale także quady czy skutery.Pomagać mogą jednak nie tylko zmotoryzowani, ale wszystkie osoby o wielkim sercu. Na starcie i na mecie parady można było wrzucić datek do puszki. Sam przejazd to jednak nie wszystko. Na facebookowym profilu „Mikołajów na motocyklach” oraz w serwisie Allegro licytowane były gadżety związane z akcją, a także rozmaite przedmioty i usługi, które oferują partnerzy wydarzenia. Dochód z aukcji również zostanie przeznaczony na cele charytatywne.

Galeria zdjęć

ikona Pobierz galerię
  • ikonaOpublikowano: 05.12.2021 17:30
  • ikona

    Autor: Paweł Kukla (p.kukla@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 06.12.2021 10:14
  • ikonaZmodyfikował: Małgorzata Omachel - Kwidzińska
ikona

Najnowsze