Co nowego

V Gdynia bez barier

Opis alternatywny

23.05.2004 r.

golfW niedzielę 23 maja w Teatrze Muzycznym odbyła się gala 'Gdynia bez barier', w czasie której wręczono nagrody laureatom V edycji konkursu 'Gdynia bez barier'.

Medale otrzymali:

 • Marek Kamiński, Wojciech Moskal, Wojciech Ostrowski, Jan Mela za wyprawę 'Razem na biegun', która jest dowodem, że marzenia się spełniają i wiarą, że nie ma rzeczy niemożliwych, to my sami wyznaczamy granice naszych możliwości.
 • Przedszkole Samorządowe Nr 22 w Gdyni za wyjątkowy profesjonalizm pracy i stworzenie przyjaznego klimatu do pełnego rozwoju każdego dziecka, uwzględniając jego możliwości, potrzeby i wrażliwość.
 • IVO Software za 'Mówiące telefony komórkowe - polski syntezator mowy Speaker Mobile' dla osób niewidomych i niedowidzących, który przemówił 'ludzkim głosem' i przełamał kolejną barierę w komunikacji między ludźmi.

  Wyróżnienia otrzymali:
 • Aleksandra Grzywacz - Kałaska, Katarzyna Heba, Magdalena Korewa - Łubniewska za projekt 'Pomorskie Centrum Wczesnego Wspomagania i Rozwoju Dzieci i Młodzieży z Dysfunkcją Wzroku', którego realizacja umożliwi dzieciom z uszkodzonym narządem wzroku pełne i równoprawne uczestnictwo w życiu społecznym.
 • Fundacja DOGTOR (na zdjęciu) za pracę terapeutyczną z osobami niepełnosprawnymi z udziałem zwierząt, które wiernie nam towarzyszą w chwilach szczęścia i smutku, nastawiając pozytywnie do życia. foto: Maurycy Śmierzchalski
 • Tadeusz Mazurek - za szczególną wrażliwość na problemy osób niepełnosprawnych,
 • Morski Port Gdynia S.A. - za kompleksowe dostosowanie terminalu pasażerskiego dla osób niepełnosprawnych i 'otwarcie im drogi' na świat.

  laureaci poprzednich edycji konkursu

  Tytuł Honorowego Obywatela Miasta Gdyni został nadany Piotrowi Pawłowskiemu.

  Tradycyjnie, jak co roku, zakończeniu konkursu 'Gdynia bez barier' towarzyszy wiele imprez:
 • poniedziałek 24 maja, Hotel Nadmorski
  - wernisaż prac Krzysztofa Kosowskiego, godz. 11.00
  - pokaz sprzętu ułatwiającego osobom niepełnosprawnym poruszanie się, godz. 12.30
  - ogólnopolska konferencja 'Miasta otwarte - Komunikacja bez barier'
 • sobota 5 czerwca
  - pokaz mody dziecięcej z udziałem dzieci niepełnosprawnych - godz. 12.00 i 13.00 w Trójmiejskim Centrum Handlowym 'Klif'.