Co nowego

W Halach Targowych znów zagości kreatywność

W najbliższą sobotę 13 maja Miejskie Hale Targowe zapraszają na drugą edycję wydarzenia "Dzień Kreatywny". W programie warsztaty oraz spacer szlakiem gdyńskich wytwórców.

Pierwsza edycja wydarzenia cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców, twórców, projektantów, jak i licznych pasjonatów kreatywnych aktywności. Druga zapowiada się równie interesująco. Największą atrakcją będzie możliwość bezpłatnego uczestniczenia w specjalnie przygotowanych na tę okazję warsztatach kreatywnych oraz w spacerze „Szlakiem kreatywnych wytwórców gdyńskich”. Głównym miejscem działań w ramach "Dnia Kreatywnego", będzie modernistyczna Hala Łukowa, choć część działań – takich jak spacer, będzie prowadzona także w otwartej przestrzeni Śródmieścia Gdyni.

Program:

9.30 – 13.30 – Loteryjka Kreatywna
Wystarczy zrobić zakupy za min. 50zł, zachować paragon (liczy się także suma kilku paragonów) oraz wypełnić krótką ankietę na stoisku loteryjki przy wejściu do Hali Łukowej.  Każdy los wygrywa, a nagrodami będą między innymi gadżety Miejskich Hal Targowych oraz dzieła gdyńskich firm kreatywnych.


9.30 – 11.30 - Warsztaty
Olga Obst – tematyka warsztatów „Raw Fashion”
Lilki Szpilki - projektowanie i wykonywanie poszew na poduszki, zastosowanie różnych materiałów, faktur, patentów koncepcji łączenia. 
Siostry Szyją - uczestnicy w trakcie warsztatów przygotują unikatowe lniane worki na chleb i plecaki – worki, a wykorzystanym materiałem będzie naturalny len.


11.45  - Spacer „Szlakiem kreatywnych wytwórców gdyńskich”
Zbiórka przy głównym wejściu do Hali Łukowej – pod zegarem.
Uczestnicy odwiedzą m.in. pracownię Mana Mana czy UNDA, by wysłuchać ciekawej prelekcji właściciela marki. Wstąpią także do kawiarni Kofeina, gdzie poznają technikę parzenia najlepszej kawy i obejrzą piękną wystawę. Kolejnym przystankiem będzie najbardziej „oblegany” fryzjer męski w Gdyni, do którego na wizytę czeka się nawet do 90 dni. Uchyli on rąbka tajemnicy swojego kunsztu. Następnie uczestnicy udadzą się do pracowni Misstery, gdzie Pani Beata Kołodziejska tworzy wyjątkowe nakrycia głowy, a także do pracowni Pani Marty Misiury, gdzie w sposób unikalny na skalę kraju wytapiane są postaci ze szkła. Po drodze nie zabraknie pięknych i barwnych opowieści o Gdyni oraz o innych kreatywnych wytwórcach, działających teraz jak i w przeszłości. Spacer będzie współprowadził Arkadiusz Brzęczek – pasjonata i miłośnik Gdyni.

Wydarzenie ma charakter otwarty oraz bezpłatny. Więcej informacji na stronie www.haletargowegdynia.pl

Galeria zdjęć

ikona Pobierz galerię
  • ikonaOpublikowano: 11.05.2017 08:18
  • ikona

    Autor: Marta Jaszczerska-Zawadzka (m.jaszczerska@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 11.05.2017 14:15
  • ikonaZmodyfikował: Sebastian Drausal
ikona

Zobacz także

Najnowsze