Co nowego

W Nowy Rok w gronie najbliższych

„Nowy Rok zaczyna się w Gdyni” // fot. Karol Stańczak (archiwum, 2020 r.)

„Nowy Rok zaczyna się w Gdyni” // fot. Karol Stańczak (archiwum, 2020 r.)

Miejski Sylwester pod nazwą „Nowy Rok zaczyna się w Gdyni” przez wiele lat dostarczał mieszkańcom rozrywki muzycznej na najwyższym poziomie. Gdynianie witali Nowy Rok wspólnie na skwerze Kościuszki. Podobnie jak w ubiegłym roku, władze miasta podjęły decyzję o nieorganizowaniu wspólnego, miejskiego wydarzenia. Wynika to z troski o bezpieczeństwo mieszkańców w obliczu pogarszającej się sytuacji związanej z pandemią COVID-19.


Za niecały miesiąc rozpoczniemy przygotowania do Sylwestra i pełni nadziei będziemy spoglądać w stronę nadchodzącego 2022 roku. Choć do ostatniej w tym roku nocy pozostało ponad 20 dni, to już dziś wiemy, że w Gdyni nie będziemy świętować wspólnie tak, jak dotychczas. Dynamiczna i wciąż zmieniająca się sytuacja epidemiczna zarówno w Gdyni, regionie, jak i całym kraju spowodowała, że władze miasta podjęły decyzję o nieorganizowaniu tradycyjnej zabawy sylwestrowej na skwerze Kościuszki.

– Mając na względzie przede wszystkim bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców zachęcamy, by tegorocznego Sylwestra spędzić w małym gronie, najlepiej w domu, wśród najbliższych osób – mówi Maja Wagner, naczelnik Wydziału Kultury Urzędu Miasta Gdyni.

  • ikonaOpublikowano: 06.12.2021 14:55
  • ikona

    Autor: Redakcja portalu Gdynia.pl (wydz.komsp@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 06.12.2021 14:59
  • ikonaZmodyfikował: Agnieszka Janowicz
ikona

Najnowsze