Co nowego

Weekend e-sportowych emocji #wGdyni

Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni podczas otwarcia Games Clash Master, fot. Dawid Linkowski

Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni podczas otwarcia Games Clash Master, fot. Dawid Linkowski

22.09.2019 r.

Drugi w historii Gdynia Arena turniej Games Clash Master w sobotnie południe oficjalnie otworzył prezydent Wojciech Szczurek. Drużyny z całego globu rozpoczęły walkę o prestiżowe trofeum i 100 tysięcy dolarów! Wielki finał odbędzie się w niedzielę o 13:30. 

Świat e-sportu znowu zapukał do Gdyni. Games Clash Masters to jedna z nielicznych okazji, aby na żywo zobaczyć rywalizację najlepszych ekip Counter-Strike: Global Offensive, jednej z najpopularniejszych gier FPS w historii.

- Zauważamy wzrastającą popularność e-sportu – branży, która rozwija się w zawrotnym tempie. Zorganizowanie tej imprezy w Gdynia Arenie to nasza reakcja na to zjawisko. To kolejny dowód, że Gdynia jest otwarta na innowacje – mówi prezydent miasta Wojciech Szczurek, który dokonał oficjalnego otwarcia imprezy.

Na tę okoliczność Gdynia Arena zmieniła się w miejsce elektronicznej batalii. Stanęła efektowna scena, na której rywalizuje osiem drużyn z pięciu krajów. Najliczniej reprezentowanym z nich jest Polska, która może pochwalić się trzema ekipami: Aristocracy, Illuminar Gaming oraz x-kom AGO. Wśród zagranicznych zespołów gościmy: FURIA z Brazylii, BIG i Sprout z Niemiec, Syman z Kazachstanu oraz DreamEaters z Rosji.

- Jako nowoczesne miasto, które idzie z duchem czasu i rozwoju najrozmaitszych dziedzin sportu, cieszymy się, że możemy być gospodarzem takiego wydarzenia. Jesteśmy nim już po raz drugi, co pokazuje, że dobrze odnajdujemy się w innowacyjnych projektach - mówi Paweł Brutel, zastępca dyrektora Gdyńskiego Centrum Sportu.

Poza efektowną sceną i meczami na najwyższym poziomie, na uczestników czeka wiele dodatkowych stref i atrakcji, jak m.in. Retro Gaming z klasycznymi Amigami i Atari, wirtualna piłka nożna, CS:GO z konkursami, turniej e-sportowy dla uczestników oraz stoiska z gadżetami i sprzętem technologicznym.  

- To widowiskowy turniej, w którym oprawa podobna jest do sportów tradycyjnych, ale w elektronicznym wydaniu. Staramy się zbudować historię tego turnieju, wpisać na stałe w Gdyni. E-sport jest rywalizacją dla młodego pokolenia, nie zna granic - mówi Jakub Janaszek z Games Clash Entertainment.Turniej w Gdynia Arenie ciągle trwa. Sobota upłynęła pod znakiem półfinałów. W jednym bezpośrednią batalię o finał rozegrały dwie polskie drużyny: Aristocracy oraz Illuminar Gaming. Niedzielny wielki finał przypadł w zasłudze ekipie Illuminar. W drugim półfinale brazylijska FURIA uległa niemieckiemu Sprout.

W niedzielę czeka nas zatem starcie najlepszych, a bilety na to wydarzenie można nabyć już od 15 złotych. Warto jednak zaznaczyć, że dla mieszkańców Gdyni przygotowano dodatkowe zniżki. Osoby do 6. roku życia oraz powyżej 70. roku życia oraz osoby z niepełnosprawnością wejdą za darmo. Z kolei posiadacze Karty Mieszkańca otrzymają 10% zniżki, a karta Gdynia Rodzinna upoważni do zakupu w kasie Gdynia Areny specjalnych biletów rodzinnych.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę www.gamesclash.pro.

Harmonogram wydarzenia
22 września – NIEDZIELA
11:00 – Otwarcie Bram
12:00 – Showmatch
14:00 – 18:00 – Finał: Illuminar Gaming (Polska) – Sprout (Niemcy)