Co nowego

#wGdyni dzieci się nie nudzą

Przewodnik po rodzinnych atrakcjach będzie dostępny w wersji elektronicznej i drukowanej // mat. prasowe

Przewodnik po rodzinnych atrakcjach będzie dostępny w wersji elektronicznej i drukowanej // mat. prasowe

21.07.2022 r.

Co robić z dziećmi w wolnym czasie w Gdyni? Na przykład spędzić go aktywnie, na świeżym powietrzu, ale przede wszystkim odkrywczo! To właśnie tutaj można odkryć, co kryją morskie głębiny, policzyć ziarna piasku na plaży oraz wykonać niesamowite eksperymenty, dzięki którym inaczej spojrzymy na świat. Nowa ulotka turystyczna o Gdyni to prawdziwa skarbnica pomysłów na udany pobyt w naszym mieście.


Gdzie można zobaczyć żywą rafę koralową, anakondy i piranie albo wspiąć się na 9-metrowej piramidzie z lin? Co zrobić, aby przejechać się zabytkowym trolejbusem? Nowa ulotka dla dzieci to odpowiedź na coraz większe zainteresowanie turystów rodzinnymi pobytami w Gdyni. Przygotowany mini-przewodnik skupia się przede wszystkim na atrakcjach dla najmłodszych, ale dzięki temu przyda się również dorosłym, którzy chcą spędzić czas z rodziną. Publikacja powstała z myślą o turystach i mieszkańcach.
 
W nowej ulotce znajdziemy m.in. informacje o największych gdyńskich atrakcjach, ale też o tych mniej znanych symbolach morskiej Gdyni. Poza tym pojawia się w niej mnóstwo ciekawostek, które pozwolą spojrzeć na miasto świeżym okiem.

Nie mogło w niej również zabraknąć informacji o takich atrakcjach, jak np. plac zabaw na plaży. Albo ofert Centrum Nauki Experyment i Akwarium Gdyńskiego.

Gdynia jest nie tylko miastem otwartym na morze, ale także na potrzeby najmłodszych. Wyjątkowe podejście do rodzin i zaangażowanie w ich życie, ogromna liczba ciekawych i rozwijających projektów miejskich dla dzieci, pozwoliło Gdyni kandydować do prestiżowego tytułu „Miasta Przyjaznego Dzieciom” nadawany przez UNICEF.

Fragment nowej ulotki dla dzieci // mat. prasowe UMG

Nowa ulotka dla dzieci to kolejne opracowanie w ramach serii nowych wydawnictw promujących Gdynię. Publikacja została przygotowana w języku polskim i angielskim. Jest dostępna w dwóch wersjach interaktywnych: na urządzenia mobilne oraz ekrany komputerów. Klikając na wybrany odnośnik, czytelnik przeniesie się bezpośrednio na stronę internetową, profil na Facebooku czy w miejsce na mapie Google.

Już wkrótce będzie także dostępna drukowana wersja informatora. Z publikacji warto skorzystać zarówno wtedy, gdy do Gdyni wybieramy się tylko na kilka dni, jak i wtedy, gdy zdecydujemy się pozostać tu dłużej. Dlaczego? Bo to idealny sposób na rodzinne poznawanie najciekawszych lokalnych atrakcji, wydarzeń i miejsc.
 
Więcej informacji na temat oferty turystycznej skierowanej do rodzin z dziećmi można też znaleźć na stronie Gdyni Rodzinnej.


Opracowanie: Joanna Piekarz