Co nowego

Więcej światła na ulicach Gdyni

fot. pixabay.com

fot. pixabay.com

31.10.2019 r.

Już wkrótce dwie kolejne ulice w Gdyni zyskają niezbędne oświetlenie. Mowa o ulicach Kormorana w Chwarznie-Wiczlinie i Kościelnej w Orłowie. Miasto poczyniło właśnie kolejne kroki przybliżające realizację tych inwestycji. Dzięki nim znacząco poprawi się bezpieczeństwo i komfort życia mieszkańców tych dzielnic.
 
Niezbędne oświetlenie zyskają dwie gdyńskie ulice. Miasto wyłoniło właśnie wykonawcę dla inwestycji na ul. Kormorana w Chwarznie-Wiczlinie oraz podpisało umowę z firmą, która realizować będzie oświetlenie na ul. Kościelnej w Orłowie.
 
- W polityce inwestycyjnej w Gdyni realizujemy nie tylko te wielkie inwestycje takie jak Obwodnica Witomina czy budowa wiaduktu na ul. Puckiej, ale też mniejsze projekty, wspierające rozwój dzielnic. Budowa oświetlenia na ulicach Kormorana i Kościelnej w oczywisty sposób poprawi bezpieczeństwo i komfort mieszkańców tych rejonów Gdyni. Bardzo się cieszę, że jesteśmy krok bliżej przy realizacji tych inwestycji – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.
 
Do przetargu na realizację robót budowlanych pn. „Oświetlenie ulicy Kormorana w Gdyni” stanęło sześć przedsiębiorstw. Najwyższą ocenę otrzymała ta złożona przez Firmę Usługowo-Produkcyjną PROTEL. W toku prac zostanie zamontowanych 26 latarni z oprawami LED oraz zostanie ułożona linia kablowa oświetlenia o długości 1131 metrów. Inwestycja ma zostać zakończona do marca przyszłego roku.
 
- Ulica Kormorana stanie się kolejną ulicą z nowoczesnym oświetleniem LED. Ilość działań w tym obszarze budzi z jednej strony coraz większe zainteresowanie oferentów, co przekłada się na bardzo korzystne ceny, ale przede wszystkim wpływa na jakość życia mieszkańców, którzy postanowili zamieszkać w najdynamiczniej rozwijającym się obszarze Gdyni. Oświetlenie ul Kormorana to przede wszystkim instalacja nowej infrastruktury, ale również wymiana starych opraw. Całość będzie współgrała z niedawno oddanym oświetleniem ulicy Perkoza - komentuje Jakub Ubych, pełnomocnik prezydenta Gdyni ds. dzielnic.
 
Zadanie „Budowa oświetlenia ul. Kościelnej w Gdyni” realizowane będzie przez firmę MHB Polska. Prace w Orłowie potrwać mają do końca kwietnia 2020 roku. W obrębie ulicy stanie 9 słupów oświetleniowych z oprawami ledowymi, zasilanych przez ok. 250 metrów linii kablowej.
 
Szczegółowe informacje na temat inwestycji znaleźć można znaleźć w Biuletynie Informacji Publicznej.