Co nowego

„Wieczór z Korą” pełen emocji

Na zdj. Katarzyna Litwin, menedżerka Kory // fot. Marcin Storma

Na zdj. Katarzyna Litwin, menedżerka Kory // fot. Marcin Storma

29.07.2021 r.

Gdyński „Wieczór z Korą” był wypełniony wspomnieniami i muzyką. W środę, 28 lipca w Cafe Klaps uczczono 3. rocznicę śmierci wokalistki. Oprócz recitalu w wykonaniu aktorów Teatru Muzycznego wysłuchaliśmy wspomnień Katarzyny Litwin – menedżerki i przyjaciółki Kory. Na koniec spotkania odbyła się licytacja portretów artystki z jej autografem.


28 lipca minęły trzy lata od śmierci Kory – ikony polskiego rocka i wokalistki zespołu Maanam. Z tej okazji w środowy wieczór w gdyńskim Cafe Klaps z Katarzyną Litwin, menedżerką i przyjaciółką wokalistki, spotkali się fani artystki. Uczestnicy wydarzenia mieli niezwykłą okazję, aby posłuchać prywatnych wspomnień o Oldze Sipowicz oraz kilku jej kultowych utworów w wykonaniu aktorów Teatru Muzycznego im. D. Baduszkowej. Artyści zaśpiewali takie hity, jak m.in.: „Boskie Buenos”, „Nocny patrol”, „Wyjątkowo zimny maj” i „Szare miraże”.
 
– Kora była i jest ważną osobą w moim życiu. Jestem szczęśliwa, że mogłam podzielić się wspomnieniami z mieszkańcami Gdyni. Mieszkam tu od 3 lat, ale kilkanaście lat temu – przez 8 lat – Gdynia również była moim domem. Moi synowie uczęszczali tutaj do szkół. To były dla nas szczęśliwe lata. Po śmierci Kory zdecydowałam się na powrót do miasta, które kocham i mile wspominam – opowiadała Katarzyna Litwin.

Na zdj. (od prawej): Katarzyna Litwin, Beata Kępa, Patryk Maślach, Katarzyna Witkowska i Sandra Brucheiser. Fot. Marcin Storma
Na zdj. (od prawej): Katarzyna Litwin, Beata Kępa, Patryk Maślach, Katarzyna Witkowska i Sandra Brucheiser. Fot. Marcin Storma

Wielbiciele Kory uczcili pamięć o niej, przynosząc ze sobą białe lilie – ulubione kwiaty artystki.

W minirecitalu wystąpili aktorzy Teatru Muzycznego w Gdyni: Beata Kępa, Patryk Maślach, Katarzyna Witkowska i Sandra Brucheiser. Imprezę prowadził Mateusz Francesco Kaczmarek.

Transmisję z wydarzenia można obejrzeć na kanale YouTube.

  • Mieszkańcy podczas „Wieczoru z Korą” w Gdyni, fot. Marcin Storma
  • Na zdj. (od prawej): Katarzyna Litwin i konferansjer Mateusz Francesco Kaczmarek, fot. Marcin Storma