Co nowego

Wielkie otwarcie Gdyńskiego Centrum Aktywności Rodziny

Wielkie otwarcie Gdyńskiego Centrum Aktywności Rodziny // mat.prasowe gdynia.pl

Wielkie otwarcie Gdyńskiego Centrum Aktywności Rodziny // mat.prasowe gdynia.pl

17.10.2019 r.

Już 20 października 2019 roku o godzinie 12.00 na placu Kaszubskim przy pomniku Antoniego Abrahama odbędzie się wielkie otwarcie Gdyńskiego Centrum Aktywności Rodziny. W programie event plenerowy - niespodzianka przy pomniku Antoniego Abrahama, pierwsze przedpremierowe odwiedziny w centrum i słodki poczęstunek.

Jednym z głównych zadań Gdyńskiego Centrum Aktywności Rodziny będzie zintegrowanie różnych instytucji i organizacji działających w obszarze tematyki rodzinnej, poprzez stworzenie platformy regularnych spotkań interdyscyplinarnych, organizowanie specjalistycznych warsztatów i szkoleń oraz zwiększenie udziału samych mieszkańców w decydowaniu o tym, jak wesprzeć czy zainspirować gdyńskie rodziny.

- Polityka rodzinna w Gdyni zawsze była bardzo ważna. Warto przypomnieć, że podpisaliśmy z UNICEF-em specjalny list dotyczący podołania wymogom programu „Miasto przyjazne dzieciom". Przed nami kolejny krok. Oprócz licznych aktywności programowych, tym razem uruchamiamy centrum, które jest dedykowane rodzinie w wielu wymiarach. Jest to przestrzeń przeznaczona nie tylko dla rodziców, którzy mogą tam przyjść, przewinąć i nakramić dzieci oraz dowiedzieć się, co miasto proponuje rodzinom, gdzie wybrać się z dziećmi w niedzielę czy złożyć wniosek o stypendium dla uzdolnionego malucha. Jest to także przestrzeń dedykowana specjalistom, którzy mogą swoje usługi sieciować, programować politykę względem rodziny i wymieniać się doświadczeniami. Ta przestrzeń powstała w miejskim zaadaptowanym specjalnie do potrzeb lokalu. Mamy nadzieję, że okaże się on bardzo praktyczny. Tworząc go przyświecała nam myśl o komforcie rodziny – mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni.


 
- W Gdyni działa wiele instytucji zajmujących się rodziną. I wiele bardzo prężnie. Jednak często zupełnie niezależnie od siebie. Spotykając się w jednym miejscu mamy nadzieję uzyskać efekt synergii, którego nikt z nas w pojedynkę nie byłby w stanie osiągnąć – dodaje Beata Szadziul, pełnomocnik prezydenta ds. rodziny, która będzie kierowała centrum.
 
W Gdyńskim Centrum Aktywności rodziny uzyskać będzie można informację na temat dostępnej oferty kierowanej do rodzin. Zarówno tej dostępnej dla indywidualnych mieszkańców jak i profesjonalistów i organizacji budujących własną ofertę. Działać będzie także punkt konsultacyjny. Zadaniem centrum będzie też nadzorowanie i monitorowanie jakości usług kierowanych do rodzin i dzieci poprzez diagnozowanie dostępnych zasobów w Gdyni i nie tylko.


 
Gdyńskie Centrum Aktywności Rodziny od poniedziałku 21 października działać będzie przy ul. Świętojańskiej 1. Czynny będzie w dni powszednie w godz. 10.00-17.00 oraz w każdą drugą sobotę miesiąca w godz. 9.00-15.00.

  • Wielkie otwarcie Gdyńskiego Centrum Aktywności Rodziny