UWAGA. W piątek 30.09.2022r. w budynku Urzędu Miasta Gdyni zostanie przeprowadzona próbna ewakuacja. Więcej informacji w komunikacie.  UWAGA. W piątek 30.09.2022r. w budynku Urzędu Miasta Gdyni zostanie przeprowadzona próbna ewakuacja. Więcej informacji w komunikacie. 
Co nowego

Zamelduj się i dołącz do gdyńskiej rodziny!

Z okazji 92. urodzin Gdyni rusza akcja „Pakiet powitalny – Witaj w Gdyni”.

Z okazji 92. urodzin Gdyni rusza akcja „Pakiet powitalny – Witaj w Gdyni”.

12.02.2018 r.

Gdynia z okazji urodzin przygotowała dla swoich przyszłych mieszkańców niespodziankę. Każdy nowomeldujący się gdynianin od dziś otrzymuje pakiet powitalny od miasta. Wśród prezentów są m.in. karnety umożliwiające skorzystanie z najważniejszych gdyńskich atrakcji.


Pakiet zawierający karnety do Muzeum Miasta Gdyni, Muzeum Emigracji, Centrum Experyment, Gdyńskiego Centrum Filmowego i na mecz Arki Gdynia, ma umożliwić nowym mieszkańcom Gdyni, zarówno tym najmłodszym, jak i starszym, poznanie urody miasta, jego unikatowej historii i najciekawszych miejsc. Wszystko po to, by jak najszybciej poczuli się gdynianami,  dumnymi i zakochanymi w swoim mieście.


Witaj w Gdyni

Pakiety wręczane są dzisiaj od samego rana osobom, które w Gdyni meldują się po raz pierwszy. Referat Ewidencji Ludności i Meldunków powitalne prezenty nowym mieszkańcom będzie wręczał do końca tego roku. Jako pierwszy otrzymał go dzisiaj Pan Kornel, nowy mieszkaniec dzielnicy Chwarzno-Wiczlino. 

- Niespodzianka bardzo miła, jestem szczerze zaskoczony, ale to bardzo, bardzo miłe. Wybrałem Gdynię jako moje miejsce do życia, bo to najlepsze miasto do mieszkania - mówi Pan Kornel, nowy mieszkaniec Gdyni.

Pakiet powitalny otrzymała również Pani Małgorzata, mama 3-letniej Julki, która dzisiaj stała się oficjalnie mieszkanką Gdyni.

- Zameldowałam dzisiaj moją 3-letnią córcię, bardzo nam się w Gdyni podoba, jest dużo skwerków, placów zabaw. A prezent powitalny dla małej bardzo fajny, na pewno skorzystamy z karnetów - mówi Pani Małgorzata, mama Julki.

Akcja "Witaj w Gdyni" ma uczcić kolejne urodziny miasta, a także zachęcić nowych mieszkańców do formalnego dołączenia poprzez meldunek do gdyńskiej społeczności.

- Dla wszystkich osób meldujących się po raz pierwszy w Gdyni przygotowaliśmy pakiet powitalny zawierający karnety umożliwiające skorzystanie z atrakcji, które pomogą zaprzyjaźnić im się z nowym miastem – mówi Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.

Warto się meldować

Zameldowani mieszkańcy mają bezpośredni wpływ na to, co dzieje się w miejscu zamieszkania. To oni wybierają prezydenta, mogą aktywnie uczestniczyć w planowaniu miasta, oddawać głosy w Budżecie Obywatelskim bez dodatkowych formalności. Informacja o dokładnej liczbie mieszkańców umożliwia prognozowanie potrzeb miasta z uwzględnieniem poszczególnych dzielnic. Na podstawie liczby meldunków przewidywane są m.in. potrzeby dotyczące transportu publicznego czy tworzenia nowych miejsc w żłobkach i przedszkolach. Nie jest to bez znaczenia również dla inwestycji w dzielnicach. Gdynia od wielu lat konsekwentnie wspiera procesy partycypacyjne oparte o budżet obywatelski czy zwiększanie możliwości Rad Dzielnic. W przypadku tych ostatnich, ich coroczny budżet jest wyliczany właśnie na podstawie liczby osób zameldowanych w dzielnicach.

Proces meldunku jest prosty i zajmuje zaledwie kilka minut. Zameldować można się również w soboty w godzinach od 8:00 do 14:00, a także we wszystkie dni tygodnia drogą elektroniczną za pośrednictwem platformy ePUAP. Osoby nowo meldujące się poprzez internet, pakiet powitalny otrzymają pocztą na wskazany w meldunku adres.

  • Z okazji 92. urodzin Gdyni rusza akcja „Pakiet powitalny – Witaj w Gdyni”.