Co nowego

Ulica płk. Dąbka - zamknięcie wlotu od strony Oksywia

fot. ZDiZ w Gdyni

fot. ZDiZ w Gdyni

22.05.2019 r.

Od soboty, 25 maja do niedzieli, 2 czerwca zamknięty zostanie wlot ulicy płk. Dąbka na skrzyżowaniu z ulicą Kwiatkowskiego od strony Oksywia i Babich Dołów. Objazd będzie prowadzony ulicą Unruga.

Przypomnijmy, od października ubiegłego roku układ drogowy skrzyżowania ulicy płk. Dąbka z trasą Kwiatkowskiego jest modernizowany. Przebudowa znacznie poprawi komfort i czas przejazdu.

W trakcie obecnie prowadzonych prac w konstrukcji jezdni ulicy płk. Dąbka robotnicy natknęli się na kanał ciepłowniczy, którego nie było na mapach. Ze względu na jego zły stan techniczny konieczny jest demontaż starej magistrali i ułożenie nowej sieci. Pozostawienie ciepłociągu w obecnym stanie mogłoby spowodować poważną awarię i zniszczenie nowego odcinka drogi.

- Skrzyżowanie ulicy płk. Dąbka z trasą Kwiatkowskiego to strategiczny węzeł komunikacyjny miasta, dlatego jest on modernizowany. To dla nas priorytet. Staramy się, aby utrudnienia były jak najmniej uciążliwe. Jadący w kierunku Oksywia i z Oksywia będą mogli skorzystać z objazdu ulicą Unruga. - mówi Wojciech Folejewski, zastępca dyrektora Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni, prosząc jednocześnie o kilkudniową cierpliwość i wyrozumiałość uczestników ruchu.

We wtorek, 21 maja OPEC rozpoczął spuszczanie wody z rur ciepłociągu w celu demontażu starej sieci. Prace prowadzone są w taki sposób, by nie wymagały dodatkowego zamknięcia drogi ze względu na jej istotne znaczenie, jako węzła komunikacyjnego północnych dzielnic Gdyni.

W związku z zamknięciem wlotu ulicy płk. Dąbka tymczasowo zmienione zostaną trasy linii autobusowych: K, 103, 128, 134, 141, 163, 182, 197, 282, 770, N10 i N40. Ponadto, w celu zwiększenia oferty na ul. Stolarskiej i Cechowej po tymczasowym wycofaniu z tych ulic linii 141, zmieniona zostanie także trasa linii 196 oraz linii 128 w kursach z Oksywia. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie ZKM Gdynia.