Zarezerwuj wizytę w Urzędzie Miasta - ważne informacje i numery telefonów Zarezerwuj wizytę w Urzędzie Miasta - ważne informacje i numery telefonów
Co nowego

Wracają rowerowe śniadania

Śniadania rowerowe znów trafią do uczestników konkursu, fot. facebook.com/MobilnaGdynia

Śniadania rowerowe znów trafią do uczestników konkursu, fot. facebook.com/MobilnaGdynia

11.05.2020 r.

Wraca pozytywna tradycja rowerowych śniadań dla tych, którzy regularnie i bez względu na dodatkowe okoliczności dojeżdżają do pracy na dwóch kołach. Od wtorku, 12 maja organizatorzy gdyńskiego konkursu „Do pracy jadę rowerem” znów będą wydawali śniadaniowe zestawy – tym razem dla tych, którzy podczas przerwy wywołanej pandemią zaliczyli 16 przejazdów.

Dobra zabawa, rywalizacja między firmami, dbanie o zdrowie – lista plusów dla uczestników gdyńskiego konkursu „Do pracy jadę rowerem” jest długa. Jednym z jej najciekawszych i zawsze wyczekiwanych elementów są też rowerowe śniadania, czyli nagrody dla tych, którzy w swoich indywidualnych statystykach wykazują się szczególną regularnością i pomagają promować zrównoważony transport.

Śniadania dostarczane do pracy tak w tegorocznej, jak i w poprzednich edycjach skutecznie motywowały do „kręcenia” kolejnych kilometrów na jednośladach. Niestety, ze względu na pandemię koronawirusa i szczególną sytuację organizatorzy konkursu zdecydowali o wstrzymaniu wydawania śniadań już 9 marca.

Śniadania znów motywują


Teraz, gdy sytuacja powoli wraca ku normalności, a coraz więcej uczestników wraca na rowery, zestawy śniadaniowe znów będą trafiać do wytrwałych. Śniadania w najbliższych dniach otrzymają uczestnicy, którzy przynajmniej 16 razy wykonali przejazd w okresie od 09.03 do 08.05 lub odbyli 6 przejazdów od 09.03 do 15.03. Dystrybucja śniadań będzie odbywać się z zachowaniem reżimu sanitarnego. Celem jest nagradzanie pracowników gdyńskich firm za wybór roweru jako codziennego środka transportu.

Po wyczerpaniu limitu śniadań rowerowych uczestnicy konkursu otrzymywać będą gadżety rowerowe,
które już pojawiły się w siedzibie Mobilnej Gdyni. Mamy nadzieję, że uprzyjemnią one podróżowanie rowerem i zachęcą kolejne osoby do zmiany nawyków.

- Konkurs „Do pracy jadę rowerem" to znakomite połączenie fantastycznej zabawy, zdrowej rywalizacji i budowania nawyków, dzięki którym dobre samopoczucie będzie nam towarzyszyło przez cały dzień. To również kampania poprzez którą zachęcamy mieszkańców do korzystania z komunikacji rowerowej, dzięki czemu mają oni aktywny udział w tworzeniu zdrowej i przyjaznej mieszkańcom przestrzeni miejskiej - z lepszą jakością powietrza i bez korków samochodowych. W obliczu pandemii część z nas na chwilę przesiadła się do samochodów, ale myślę, że najwyższa pora, abyśmy ponownie zostawili auta w garażach i na parkingach, a do pracy pojechali rowerem. W nagrodę czekać będą na nas zdrowe zestawy śniadaniowe  – zachęca Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

W tegorocznej edycji konkursu „Do pracy jadę rowerem” zarejestrowało się już ponad 1400 uczestników. Wrażenie robi też liczba kilometrów, które pokonali do tej pory na trasie z domu do pracy - ta przekroczyła już 177 tysięcy kilometrów.

Więcej informacji i kontakt


W przypadku dodatkowych pytań dotyczących konkursu „Do pracy jadę rowerem” można kontaktować się przez adres mailowy: konkursrowerowy@gdynia.pl. Więcej informacji także na stronie: www.dopracyjaderowerem.mobilnagdynia.pl.