Co nowego

Wracają zajęcia dla osób z niepełnosprawnością ruchową

Zajęcia sportowe dla osób z niepełnosprawnością ruchową Gdyńskiego Poruszenia koordynuje Magdalena Biegańska

Zajęcia sportowe dla osób z niepełnosprawnością ruchową Gdyńskiego Poruszenia koordynuje Magdalena Biegańska

28.07.2021 r.

Zapraszamy na zajęcia sportowe dla osób z niepełnosprawnością ruchową, które będą się odbywać w każdą niedzielę o godzinie 13.00 w hali lekkoatletycznej Gdyńskiego Centrum Sportu przy ul. Olimpijskiej 5/9. Wszystko w ramach Gdyńskiego Poruszenia.


Zajęcia sportowe dla osób z niepełnosprawnościami ruchowymi mają charakter ogónorozwojowy i są przeznaczone zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych poruszających się na wózkach i o kulach. Uczestnicy uczą się techniki jazdy na wózku i pokonywania barier architektonicznych.

Dla uczestników przygotowano róznego rodzaju aktywności – gry i zabawy zespołowe czy podstawowe elementy ćwiczeń siłowych, rozluźniających, zwinnościowych. Nie brakuje także elementów fitnessu i wielu innych. Zajęcia wykraczają poza standardy, uczą, jak zdrowo żyć, gotować, czy wykonywać dekoracje plastyczne. Uczestnicy biorą czynny udział w wydarzeniach kulturalnych, śpiewają na koncertach i tańczą na dyskotekach. Pozwalają uczyć siebie i otoczenie pozytywnego spojrzenia na świat i niepełnosprawność.

Zajęcia sportowe dla osób z niepełnosprawnościami, które odbywają się w ramach Gdyńskiego Poruszenia, koordynuje Magdalena Biegańska – tancerka i instruktorka tańca. Po wypadku samochodowym od kilkunastu lat porusza się na wózku inwalidzkim. Jako była tancerka, siatkarka i instruktorka fitness ciągle żyjąca w biegu. W 2016 roku została nagrodzona medalem „Gdynia bez barier” za pełną entuzjazmu zachętę i poruszenie do wszelkiej aktywności osób poruszających się na wózkach, ich rodzin i przyjaciół.

Informacje o pozostałych bezpłatnych zajęciach w ramach Gdyńskiego Poruszenia można znaleźć TUTAJ.