Co nowego

Porozmawiają o dobru dziecka

Kierunek-dziecko, I Ogólnopolskie Spotkanie Organizatorów Rodzinnej Pieczy Zastępczej i Jednostek Samorządu Terytorialnego

Kierunek-dziecko, I Ogólnopolskie Spotkanie Organizatorów Rodzinnej Pieczy Zastępczej i Jednostek Samorządu Terytorialnego

W Gdyni odbędzie się I Ogólnopolskie Spotkanie Organizatorów Rodzinnej Pieczy Zastępczej i Jednostek Samorządu Terytorialnego „Kierunek-dziecko”.
 
Wydarzenie, którego organizatorem jest Koalicja na rzecz Rodzinnej Opieki Zastępczej, a rolę gospodarza pełni Gdynia, odbędzie się 24 i 25 kwietnia w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia.

- Chcemy zaprezentować dobre praktyki i wymienić doświadczenia ze specjalistami i samorządowcami odpowiedzialnymi za realizację zadań w obszarze wsparcia dziecka i rodziny – zapowiada Michał Guć, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji.
 
Uczestnicy spróbują m.in. odpowiedzieć na pytanie, jak skutecznie osiągać cele i realizować kierunki rozwoju wyznaczone przez prawo krajowe i międzynarodowe jeśli chodzi właśnie o wsparcia dzieci i pieczę zastępczą.

W planie jest cykl dwudniowych zajęć, obejmujących wykłady, wizyty studyjne, warsztaty i panele dyskusyjne. Wśród uczestników będzie m.in. Marek Michalak, Rzecznik Praw Dziecka, spodziewani są przedstawiciele Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej z minister Elżbietą Rafalską na czele. Jeden z wykładów poprowadzi sędzia Artur Lipiński, znany z serialu paradokumentalnego „Sąd Rodzinny”.
 
Koszt akredytacji wynosi 210 zł brutto od osoby. W ramach opłaty organizatorzy zapewniają: udział w konferencji (sesje plenarne, warsztaty, panele dyskusyjne), przerwy kawowe i lunche, materiały konferencyjne oraz udział w spotkaniu integracyjnym. Liczba miejsc jest ograniczona (200 osób) o udziale w wydarzeniu decydować będzie kolejność rejestracji. Szczegóły, program spotkania oraz formularz rekrutacyjny online znajdują się na stronie www.kierunekdziecko.org.

Wydarzenie będzie transmitowane na żywo na kanale YouTube MOPS Gdynia.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Rzecznik Praw Dziecka, Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Związek Powiatów Polskich oraz Związek Miast Polskich.

  • ikonaOpublikowano: 11.04.2018 14:30
  • ikona

    Autor: Lechosław Dzierżak (l.dzierzak@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 12.04.2018 11:56
  • ikonaZmodyfikował: Lechosław Dzierżak
ikona

Najnowsze