Co nowego

Wspomnienie o Wojciechu Lipińskim

Wojciech Lipiński podczas czerwcowej uroczystości odsłonięcia tablicy upamiętniającej admirała Unruga na Obłużu // fot: Gdynia.pl

Wojciech Lipiński podczas czerwcowej uroczystości odsłonięcia tablicy upamiętniającej admirała Unruga na Obłużu // fot: Gdynia.pl

20.07.2021 r.

Był współtwórcą i wieloletnim radnym Obłuża, a w ostatnich latach jej przewodniczącym. Niezwykle zaangażowany w sprawy dzielnicy, poświęcający jej rozwojowi całe swoje życie. W wieku 74 lat odszedł Wojciech Lipiński.


Gdynia z wielką przykrością przyjęła informacje o śmierci Wojciecha Lipińskiego, przewodniczącego Rady Dzielnicy Obłuże. Był niezwykle zaangażowanym społecznikiem, który całe swoje życie poświęcił na rzecz rozwoju ukochanej dzielnicy. Zawsze obowiązkowy, sumienny, uczynny oraz gotowy służyć lokalnej społeczności. To wielka strata dla lokalnego samorządu. 
 
- Wojciech Lipiński był wspaniałym i wyjątkowym człowiekiem. Od 1992 roku pracował jako radny na rzecz dzielnicy Obłuże. Miasto straciło niezwykłego działacza i społecznika, zawsze w pełni zaangażowanego w działalność na rzecz mieszkańców swojej dzielnicy – wspomina Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.


- Współpracowałem z Wojciechem Lipińskim wiele lat, zawsze aktywnie angażował się w pracę Rady Dzielnicy Obłuże. Był człowiekiem czynu, który słowa przekuwał w działanie. Łączymy się w bólu z pogrążoną w żałobie Rodziną – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.
 
Wiele wydarzeń integrujących mieszkańców przy "Stawku" odbywało się z jego inicjatywy. Chciał, aby sąsiedzka atmosfera wyróżniała Obłuże - jego ukochaną dzielnicę.

Wojciech Lipiński odszedł 19 lipca. Miał 74 lata. Rodzinie, bliskim oraz Radzie Dzielnicy Obłuże składamy wyrazy głębokiego współczucia.

Uroczystości pogrzebowe śp. Wojciecha Lipińskiego odbędą się w sobotę, 24 lipca o godzinie 11:00 w kościele pw. św. Andrzeja Boboli na Obłużu. Pochówek o godzinie 12:00 na cmentarzu przy kościele św. Michała Archanioła na Oksywiu.


foto: FB Rada Dzielnicy Obłuże