Co nowego

Wyjedź na Szczyt Miast Przyjaznych Dzieciom UNICEF

Wyjedź na Szczyt Miast Przyjaznych Dzieciom UNICEF // www.facebook.com/unicef/

Wyjedź na Szczyt Miast Przyjaznych Dzieciom UNICEF // www.facebook.com/unicef/

13.05.2019 r.

Gdynia jest pierwszym polskim miastem, które uczestniczy w programie UNICEF Miasta Przyjazne Dzieciom. W październiku 2019 roku w niemieckiej Kolonii odbędzie się pierwszy szczyt miast skupionych wokół tego programu. Ty też możesz tam być! Weź udział w konkursie i zostań jednym z przedstawicieli młodych gdynian, który będzie miał możliwość uczestniczenia w tym spotkaniu.

W związku z uczestnictwem Gdyni w Szczycie Miast Przyjaznych Dzieciom nasze miasto ma możliwość zaproszenia dwóch przedstawicieli młodych gdynian do udziału w wydarzeniu.
 
W jego trakcie młodzi mieszkańcy naszego miasta :

 • będą mieli możliwość aktywnego włączenia się w tworzenie Manifestu Dzieci i Młodzieży z Miast Przyjaznych Dzieciom,
 • wezmą udział w spotkaniach w ramach agendy Szczytu Miast Przyjaznych Dzieciom,
 • wezmą udział w wizytach studyjnych, dyskusjach technicznych i głównych prezentacjach podczas Szczytu Miast Przyjaznych Dzieciom,
 • będą prezentować własne zdanie i opinie na temat spraw ważnych dla dzieci i młodzieży w trakcie spotkania Miasta Przyjaznych Dzieciom.
 Po Szczycie Miast Przyjaznych Dzieciom przedstawiciele Gdyni zostaną poproszeni o:
 • bycie ambasadorem dokumentu Globalny Manifest Dzieci i Młodzieży z Miast Przyjaznych Dzieciom i śledzenie wdrażania założeń manifestu,
 • podzielenie się wnioskami z udziału w szczycie z młodzieżą w swoich miastach i nie tylko,
 • włączenie się w działania na rzecz dzieci i młodzieży w Gdyni.
W trakcie szczytu odbędą się spotkania ekspertów z prezydentami miast oraz dziećmi i młodzieżą, a także zakończone zostaną prace nad tworzeniem Globalnego Manifestu Dzieci i Młodzieży z Miast Przyjaznych Dzieciom.
 
- Zależy nam na tym, aby głos naszej kreatywnej gdyńskiej młodzieży na tematy ważne dla młodych pokoleń został usłyszany na całym świecie. Zachęcamy więc do udziału w konkursie. Wyjazd na szczyt UNICEFU z pewnością będzie dla każdego młodego człowieka ciekawym i niezapomnianym doświadczeniem – mówi Beata Szadziul, pełnomocnik prezydenta Gdyni ds. rodziny.
 
Brzmi ciekawie? Jesteście zainteresowani? Weźcie udział w konkursie.
 
Zapraszamy chętną młodzież z Gdyni, w wieku 16-20 lat, swobodnie posługującą się językiem angielskim, do zgłaszania udziału w Szczycie Miast Przyjaznych Dzieciom UNICEF.
 
Czekamy na zgłoszenia do udziału w programie i prosimy o przesłanie krótkiego, 30 sekundowego nagrania, w języku angielskim, z odpowiedzią na następujące dwa pytania:
 
 • What do you find most amazing about Gdynia?
 • What would you like to change In the city and do you have any new ideas for the young people here?
 W treści maila prosimy o napisanie trzech zdań będących odpowiedzią na pytanie:
 • Why do you want to go to Child Friendly Cities Summit in Cologne, Germany?
Film i uzasadnienie udziału prosimy przesyłać na maila rodzina@gdynia.pl lub na www.facebook.pl/gdyniarodzinna do 20 maja 2019 roku.
 
Prosimy o zapoznanie się z Regulaminem postępowania kwalifikacyjnego “Szczyt Miast Przyjaznych Dzieciom UNICEF” .

 • Wyjedź na Szczyt Miast Przyjaznych Dzieciom UNICEF // mat.prasowe