Budowa Trasy S-6: łatwiej komunikacją miejską Budowa Trasy S-6: łatwiej komunikacją miejską
Co nowego

Wystartuj w Aquathlonie Gdynia 2014

Opis alternatywny

26.08.2014 r.

Aquathlon Gdynia, fot. Aquathlon GdyniaJeszcze nie opadły emocje po największych w Polsce zawodach triathlonowych - Herbalife Triathlon, a już w sobotę 30 sierpnia 2014 r. na Plaży Miejskiej w Gdyni odbędzie się Aquathlon Gdynia, czyli rywalizacja składająca się z pływania i biegania. Start o godzinie 12:00, można się jeszcze zgłosić!

Aquathlon to znakomita forma rekreacji, od której wiele osób zaczyna swoją przygodę z triathlonem. Dlatego też organizatorzy Aquathlonu Gdynia kładą duży nacisk na zawody dla dzieci i młodzieży na krótszych dystansach. Uczestnicy imprezy, w zależności od wieku, będą mieli do wyboru trzy warianty trasy:
Wyścig I: Dzieci (10-13 lat) w dwóch kategoriach wiekowych, dystanse: pływanie-200 m, bieg-1,0 km.
Wyścig II: Młodzicy (14-15 lata) i Juniorzy młodsi (16-17 lat), dystanse: pływanie - 400m, bieg - 2,0 km
Wyścig III: Open (18 lat i więcej) w klasyfikacji generalnej, młodzieżowców (20-23 lata) i weteranów wg. poniżej przedstawionych kategorii wiekowych, dystanse: pływanie - 1000m., bieg - 5 km

Etap pływacki rozegrany zostanie w Zatoce Gdańskiej, ze startem z Plaży Miejskiej w Gdyni na wysokości restauracji „Barakuda". Trasa biegowa poprowadzona zostanie Bulwarem Nadmorskim. Najlepsze zawodniczki i najlepsi zawodnicy w swoich kategoriach wiekowych otrzymają pamiątkowe puchary oraz upominki od sponsorów. Po aquathlonie odbędzie się piknik - Sportowe Pożegnanie Lata organizowany na Plaży Śródmieście przez Gdyński Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Aquathlon w Gdyni organizowany jest od 2008 roku. W 2013 r. impreza została włączona do programu Herbalife Triathlon Gdynia. Tym razem zawody odbędą się samodzielnie. Zapisy online prowadzone są do środy 27 sierpnia. Każdy uczestnik w pakiecie startowym otrzyma pamiątkową koszulkę i czepek, a na mecie medal. Koszt udziału w zawodach dla dzieci i młodzieży wynosi 35 złotych. Opłata za wyścig główny to 50 złotych. W dniu zawodów, wpisowe zostanie podniesione odpowiednio do 50 i 80 złotych.

fot. Aquathlon Gdynia