Zarezerwuj wizytę w Urzędzie Miasta - ważne informacje i numery telefonów Zarezerwuj wizytę w Urzędzie Miasta - ważne informacje i numery telefonów
Co nowego

Z Bieszczad do Gdyni - bezpośrednio pociągiem

// fot. ezapiski24.blogspot.com

// fot. ezapiski24.blogspot.com

26.06.2018 r.

A może by tak na chwilę wymienić góry na morze? Czemu nie? Wakacje wystartowały, a wraz z nimi pomysł, który ucieszy niejednego miłośnika górskich wędrówek czy wielbiciela nadmorskiego klimatu. Wszystko za sprawą PKP, które 23 czerwca, uruchomiło bezpośrednie połączenie relacji Gdynia-Jasło. Pociąg „Karpaty” zawiezie podróżnych wprost znad morza w Bieszczady.

Pociąg łączący Gdynię z Bieszczadami i na odwrót kursować będzie codziennie do końca sierpnia zatrzymując się po drodze na stacjach m.in. takich jak: Sopot, Gdańsk, Warszawa, Częstochowa, Kraków, Tarnów, Jasło, Krosno, Sanok, Zagórz, Rzepedź, Komańcza, Łupków.Z Gdyni pociąg wyrusza zawsze o jednakowej porze czyli o 18.18, docierając do Jasła o godz. 6.41, gdzie na tamtejszej stacji (w obu kierunkach) odbywa się przesiadka z taboru elektrycznego na spalinowy. To korzystne dla pasażerów rozwiązanie (jeden skład nie odjedzie bez przyjazdu drugiego) jest efektem innowacyjnej współpracy wiodącego, polskiego przewoźnika kolejowego PKP Intercity oraz firmy SKPL „Cargo" ze Zbierska specjalizującej się w obsłudze linii kolejowych o średnich i niskich potokach pasażerskich.
 
Uprawnieni pasażerowie mogą korzystać z szerokiego pakietu zniżek (m.in. Karta Dużej Rodziny, bilety studenckie itp.). Koszt pełnego (bez zniżek) biletu na całą trasę wynosi 105 zł. W weekendy korzystając z sieciowej promocji PKP Intercity, można podróżować niezależnie od punktu docelowego już za 81 zł.
 
Bilety można kupić u kierownika pociągu, jak i za pośrednictwem strony internetowej www.intercity.pl.