Uwaga! 4-7 i 10.10 neutralizacja niewybuchu. Obowiązuje zakaz wchodzenia do wody na plażach morskich w Gdyni.  Uwaga! 4-7 i 10.10 neutralizacja niewybuchu. Obowiązuje zakaz wchodzenia do wody na plażach morskich w Gdyni. 
Co nowego

Z Gliwic na Hel przez Gdynię. Wszystko w szczytnym celu

Wyprawa Gliwice - Hel na ostatniej prostej. Przystanek: Gdynia // fot. Paweł Marszałkowski

Wyprawa Gliwice - Hel na ostatniej prostej. Przystanek: Gdynia // fot. Paweł Marszałkowski

17.06.2022 r.

Ekipa "Wielkie poruszenie na gliwickim terenie" jest na ostatnim etapie wielkiej trasy na Hel. Swój ostatni przystanek zaliczyła w Gdyni, spędzając tu noc. Młodych kolarzy na ostatnią prostą wyprawił wiceprezydent Marek Łucyk.

Projekt "Kręcimy kilometry dla gliwickiego hospicjum" to inicjatywa przejechania trasy z Gliwic na Hel rowerami. Wszystko w celu rozbudowy gliwickiego hospicjum.– To ponad 700 km, które pokonać chcemy w sumie w 7 dni. Łącznie wykręciliśmy już 640 km. Przed nami ostatni odcinek, ale myślę, że najpiękniejszy i najłatwiejszy – mówi Anna Guzek, założycielka Szkolnego Klubu 80 Rowerów działającego przy SP 21 w Gliwicach.

Przed "ostatnią prostą" uczestnicy wyprawy zatrzymali się w Gdyni. Noc spędzili na terenie Gdyńskiego Centrum Sportu.

– Cieszę się, że chociaż w minimalnej części możemy być elementem tak wspaniałej inicjatywy. Nie pozostało nam nic innego, jak pomóc wytrwałym uczestnikom i zapewnić im gościnę w Gdyni – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

– Jesteśmy wdzięczni Gdyni za tak cudowne przyjęcie nas. To znakomite uczucie, wiedząc, że ktoś nas w tym wspiera – dodaje organizatorka wyprawy.
W trasę wyruszyło dziesięcioro dzieci wraz z piątką opiekunów. Na ostatnim etapie towarzyszyli jej Aga Patoka wraz z wychowankami z gdyńskiej szkółki rowerowej MTB KIDS Aga Patoka.
Relację z wydarzenia uczestnicy dzień po dniu prowadzili na Facebooku Kręcimy kilometry dla gliwickiego hospicjum Wyprawa Gliwice - Hel. Tam również można znaleźć "zrzutkę" na rozbudowę placówki w Gliwicach.