Co nowego

Z Hutniczej na Łużycką. DB Schenker w nowych biurach

Budynek „X” wchodzący w skład całego kompleksu Tensor Office Park w Redłowie będzie nową siedzibą biura frachtu oceanicznego polskiego oddziału DB Schenker, fot. mat. prasowe

Budynek „X” wchodzący w skład całego kompleksu Tensor Office Park w Redłowie będzie nową siedzibą biura frachtu oceanicznego polskiego oddziału DB Schenker, fot. mat. prasowe

Jeden z największych potentatów logistycznych mających swoje oddziały w Gdyni już w nowej siedzibie. Biuro frachtu oceanicznego DB Schenker przeniosło się z ulicy Hutniczej do nowoczesnego budynku w biurowym zagłębiu przy ulicy Łużyckiej. Zadecydowała przede wszystkim innowacyjność i ekologiczne rozwiązania zastosowane w budynku.


DB Schenker – globalny operator logistyczny – przeprowadził swoje polskie biuro frachtu oceanicznego z Gdyni do… Gdyni. Potrzeby i cele transportowego potentata idealnie spełnił nowoczesny obiekt biurowy w Redłowie, dzięki czemu oddział firmy nadal pozostaje w mieście „z morza i marzeń”.

Morski fracht w budynku „X”


Postawiono na budynek „X” wchodzący w skład całego kompleksu Tensor Office Park przy ulicy Łużyckiej. W znalezieniu nowej lokalizacji pod jeden ze strategicznych oddziałów DB Schenker w Polsce pomagała firma doradcza Colliers.

- (…) Dla klienta ważne były ergonomiczne warunki pracy i aspekty środowiskowe budynku. Takie warunki spełniał Tensor Office Park, który może się pochwalić certyfikatem BREEAM na poziomie „Excellent” i jest jednym z najbardziej innowacyjnych budynków biurowych w Trójmieście – wyjaśnia Błażej Kucharski, dyrektor regionalny Colliers w Gdańsku.

- (…) Realizując naszą politykę środowiskową wdrażamy eko-rozwiązania, które są korzystne nie tylko dla środowiska, ale też przyczyniają się do stworzenia jak najlepszych warunków pracy dla naszych pracowników. (...) Również wybierając powierzchnie biurowe dla naszych jednostek mamy sprecyzowane oczekiwania pod względem ekologii, ergonomii i komfortu użytkowania. Park biurowy Tensor to nowoczesna inwestycja, która spełnia nasze wymogi – mówi Piotr Kozłowski, dyrektor Frachtu Oceanicznego Klastra Europy Północno-Wschodniej w DB Schenker.

Park biurowy Tensor przy ul. Łużyckiej 8 w gdyńskim Redłowie składa się z trzech biurowców klasy A, części usługowej na parterze oraz wewnętrznych stref zielonych. Autorem projektu kompleksu jest Degutis Studio Architektury. Przy projekcie obiektów położono nacisk na wykorzystanie najnowocześniejszych rozwiązań proekologicznych.

Redłowo, czyli gdyńskie zagłębie biurowe


Samo otoczenie biznesowe i rozbudowana infrastruktura miejska powodują, że w tej części Redłowa już od lat rozwija się duże zagłębie biurowe. To atrakcyjna lokalizacja z dobrym dojazdem drogowym do obwodnicy i głównych arterii Trójmiasta, a także bezpośrednim dostępem do komunikacji miejskiej i SKM.

Wcześniej na skorzystanie z przestrzeni biurowej w tym samym miejscu zdecydowały się też takie firmy, jak m.in. Jit Team, Nordea IT, Best SA czy ADVA Optical Networking.

- Niejednokrotnie jako miasto podkreślamy, jak ważnym czynnikiem dla przyciągnięcia atrakcyjnych pracodawców do Gdyni jest wysoka jakość oferowanej przestrzeni biurowej. W tym przypadku wysokiej jakości inwestycja przesądziła o tym, że ceniona, światowa marka pokroju DB Schenker może korzystać właśnie w naszym mieście korzystać z biur adekwatnych do swoich potrzeb i aspiracji. Gdynia to dobre miejsce dla rozwoju biznesu i zauważają to same firmy, dlatego cieszymy się z każdej wiadomości tego rodzaju – mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki.

O firmie DB Schenker


DB Schenker jest globalnym operatorem logistycznym. Firma oferuje kompleksowe rozwiązania obejmujące transport lądowy, oceaniczny, lotniczy i logistykę magazynową. Zarządza globalnymi łańcuchami dostaw dla producentów, eksporterów i importerów wiodących marek.

W Polsce operator logistyczny dysponuje silną siecią połączeń pomiędzy 17 oddziałami, posiada łącznie 13 magazynów logistycznych i agencję celną. Łącznie polski oddział firmy zatrudnia około 2500 osób.

Samo biuro frachtu oceanicznego wcześniej mieściło się w budynku przy ulicy Hutniczej 36 w Gdyni.

ikona

Najnowsze