Co nowego

Zabierz psa i chodź na spacer

Wspólny spacer jest przyjemniejszy. Na zdj. (od lewej) Anita z Azazelem i Marta w towarzystwie Bandziora i Hiro // fot. Magda Śliżewska

Wspólny spacer jest przyjemniejszy. Na zdj. (od lewej) Anita z Azazelem i Marta w towarzystwie Bandziora i Hiro // fot. Magda Śliżewska

12.09.2022 r.

O wiele przyjemniej spaceruje się w towarzystwie. I to nie tylko ludziom, ale także naszym czworonogom. Stąd też pomysł Anity, która od trzech lat jest mieszkanką Gdyni, aby założyć na Facebooku grupę i zintegrować trójmiejskich właścicieli psów. Na forum można nie tylko wymieniać się doświadczeniami, ale przede wszystkim umawiać na wspólne wędrówki po zakątkach miasta w towarzystwie czworonogów. 

 
Kilka dni temu na Facebooku pojawiła się nowa grupa o nazwie Psie spotkania 3miasto. Anita, jej założycielka, wpadła na pomysł, aby w jednym miejscu zintegrować właścicieli psów z Trójmiasta. Stworzyć grupę, w której będzie można umawiać się na wspólne spacery np. po zakątkach Gdyni, wymieniać doświadczeniami i miło spędzać czas. Okazuje się bowiem, że nasi czworonożni przyjaciele też lubią towarzystwo i chętnie się poznają.
 

– W Gdyni chyba co druga osoba posiada pieska, a nie często się to zdarza w miastach. I nie zawsze miasta są tak otwarte na zwierzęta jak właśnie tu. Grupa Psie spotkania 3miasto została stworzona po to, aby przede wszystkim nasze pieski się poznały i znalazły swojego psiego przyjaciela. Ale chodzi też o to, aby podczas spacerów wymieniać się doświadczeniami, wrażeniami. Każda inicjatywa członków grupy będzie mila widziana – opowiada Anita, założycielka grupy na Facebooku i właścicielka Azazela.  
Inicjatywa Anity wzbudza zainteresowanie właścicieli czworonogów. Zwłaszcza osób, które od niedawna mieszkają w Gdyni i nie znają jeszcze zbyt dobrze miasta.

– Uważam, że jest to super inicjatywa, bo sama jestem nową mieszkanką Gdyni. A jest to fajny sposób na poznanie nowych osób i na spędzanie czasu z psem na dworze – mówi Justyna, która chętnie dołączy do wspólnych spacerów.
Do grupy Psie spotkania 3miasto wciąż dołączają kolejne osoby. Wśród nich jest m.in. Marta i Piotr, właściciele trzech psów. Dwa z nich – Bandzior i Hiro – pojawiły się w rodzinie po tym, jak zostały uratowane z worka wrzuconego do jeziora. W torbie było pięć szczeniaków. Niestety jeden z nich nie przeżył. Za to pozostała czwórka po długim leczeniu znalazła kochające domy. M.in. ten w Gdyni u Marty i Piotra.

Anita i jej piesek Azazel na plaży w Redłowie // fot. Magda Śliżewska
Na zdj. Anita i Azazel na plaży w Redłowie // fot. Magda Śliżewska 

Do grupy Anity może dołączyć każdy – właściciele psów i miłośnicy tych zwierząt, którzy mają po prostu ochotę wybrać się na wspólny spacer. Wystarczy na Facebooku wejść w link Psie spotkania 3miasto.
 
Przy okazji zachęcamy do zajrzenia na naszej stronie do zakładki Pies w wielkim mieście. Znajdziemy w niej wiele przydatnych informacji i ciekawostek z życia gdyńskich czworonogów.

  • Razem jest ciekawiej. Na zdj. (od lewej) Anita i Marta // fot. Magda Śliżewska
  • Spotkanie z psami na Polance Redłowskiej. Na zdj. (od lewej) Anita i Marta // fot. Magda Śliżewska
  • Na zdj. Anita z Azazelem na plaży w Redłowie // fot. Magda Śliżewska