Uwaga! 4-7 i 10.10 neutralizacja niewybuchu. Obowiązuje zakaz wchodzenia do wody na plażach morskich w Gdyni.  Uwaga! 4-7 i 10.10 neutralizacja niewybuchu. Obowiązuje zakaz wchodzenia do wody na plażach morskich w Gdyni. 
Co nowego

Zacznij jesień z Darami Ziemi

Fot. Paweł Kukla (archiwum 2019)

Fot. Paweł Kukla (archiwum 2019)

21.09.2022 r.

Kończy się lato, a wraz z nim nadszedł czas by sprawdzić jakie plony ziemia wydała w mijającym sezonie. Każdy, kto lubi naturę i chciałby poznać jej skarby, powinien przyjść do parku Kolibki i wziąć udział w wydarzeniu „Dary Ziemi”, które odbędzie się w dniach 23-25 września.


Już po raz 29. urokliwy, pełen zieleni park Kolibki gościć będzie „Dary Ziemi”. Dla gdynian to już tradycja. Wydarzenie co roku promuje zdrowe produkty spożywcze, regionalne rzemiosło i jesienną ofertę ogrodniczą. Znajdzie się tu także miejsce na zabawę dla całej rodziny: na biesiadach, koncertach i podczas występów inspirowanych polskim folklorem.

- Na naszej imprezie znajdziecie zdrową żywność. Będą warsztaty, będzie eko, będzie muzycznie. Ale muzyka nie tylko tradycyjna, również ta bardziej nowoczesna. Staramy się, żeby ten klimat był dla wszystkich – mówi Anna Korzeniewska z Fundacji Dary Ziemi.Teren parku Kolibki w Gdyni tradycyjnie będzie podzielony na cztery tematyczne polany.

- Polana Tradycji i Smaku

W tym miejscu znajdziemy stoiska handlowe z różnorodnymi produktami regionalnymi.

- Polana Eko

To setki wystawców i artystów z całego kraju. Od Kaszub, Warmii i Mazur, przez Wielkopolskę po Bieszczady, Podlasie, Podhale. Zaprezentują oni swoją bogatą ofertę, pełną ekologicznej żywności, regionalnych smakołyków i wyrobów rzemieślniczych.

Wśród produktów pojawią się m.in.:
  • miody zwykłe i pitne, nalewki i wina,
  • wędliny, sery, ryby,
  • przetwory warzywne i owocowe,
  • ciasta, andruty i sękacze,
  • rzemieślnicze wyroby konfekcyjne,
  • naturalna biżuteria z kamieni, szkła i bursztynów,
  • tekstylne zabawki,
  • wyroby i tekstylia do przyozdobienia stołów i kuchni.

- Polana Biesiadna

Znajdziemy na niej tradycyjne polskie specjały, których będzie można spróbować. To tu odbędą się beztroskie biesiady przy ognisku i ciekawy program artystyczny pełen folklorystycznych dźwięków, muzyki ogrodowej, popisów zespołów tanecznych i muzycznych.

Nie zabraknie również licznych atrakcji dla dzieci: przejażdżek na koniach i kucykach, pokazów magii, kreatywnych zabaw, warsztatów plastycznych oraz animacji.


- Polana Ogrodowa

Zaprezentują się tu szkółki i firmy ogrodnicze. Wśród jesiennego asortymentu znajdziemy m.in.: krzewy i kwiaty, liczne odmiany wrzosu oraz sprzęt ogrodniczy.


Pełen program, a także bilety na wydarzenie znaleźć można na stronie www.daryziemi.com.