Od 4 lipca ul. Świętojańska jednokierunkowa - sprawdź szczegóły Od 4 lipca ul. Świętojańska jednokierunkowa - sprawdź szczegóły
Co nowego

Zakochani w Gdyni

// fot. materiały prasowe

// fot. materiały prasowe

14.02.2020 r.

Gdynianie kochają swoje miasto i są zadowoleni z miejsca, w którym mieszkają. Tak wynika z raportu pod nazwą „Szczęśliwa Gdynia”. Powstał on na podstawie badań przeprowadzonych przez studentów geografii z Uniwersytetu Gdańskiego. 1695 mieszkańców Gdyni wypełniło ankiety, w których odpowiedzieli na pytania na temat jakości życia w mieście i dzielnicach.
 
Pomysł oraz projekt ankiety powstał dzięki wieloletniej współpracy Urzędu Miasta Gdyni z Uniwersytetem Gdańskim - Katedrą Geografii i Rozwoju Regionalnego prowadzoną przez prof. Tadeusza Palmowskiego we współpracy z dr Renatą Anisiewicz.

Jest to kolejna edycja badania, w którym studenci przeankietowali gdynian pod kątem jakości życia w Gdyni i jej dzielnicach. Ankieta potwierdza ogólnopolskie wyniki badań, że gdynianie są zadowoleni z faktu zamieszkania w swoim mieście. Poprzednie edycje badania przeprowadzono w 2014 i 2017 roku. Wnioski z tegorocznego badania prezentujemy w poniższym raporcie.


Raport "Szczęśliwa Gdynia"