Co nowego

Zarejestruj psa w bazie Urzędu Miasta Gdyni

Opis alternatywny uzytkownicy/m.jaszczerska@gdynia.pl/Identyfikator dla psa UMGdyni/DSC_9741 kopia.jpg

16.08.2017 r.

Miejski identyfikator dla psa to same plusy. Jest bezpłatny, zwiększa bezpieczeństwo psiaka w mieście, a w razie jego zgubienia ułatwia odnalezienie. Nie wiąże się również z żadnymi dodatkowymi kosztami, gdyż miasto nie pobiera podatku od posiadania psa ani żadnych innych opłat związanych z posiadaniem czworonoga.


Każdy, kto decyduje się zarejestrować psiaka w bazie danych prowadzonej przez Urząd Miasta Gdyni, otrzymuje bezpłatny identyfikator. Na awersie umieszczony jest logotyp edukacyjnego programu „Pies w wielkim mieście”, zaś na rewersie logotyp Gdyni oraz indywidualny numer identyfikacyjny. Można go przypiąć do obroży, szelek lub smyczy. W razie zgubienia psa, pozwala on na łatwe zlokalizowanie jego właściciela.  


Identyfikator można otrzymać w Wydziale Środowiska UM Gdyni (ul. 10 Lutego 24), po wcześniejszym wypełnieniu formularza rejestracji online lub wersji papierowej już na miejscu.


Warto to zrobić, w trosce o bezpieczeństwo psa, zwłaszcza że miasto Gdynia nie pobiera podatku od posiadania psa ani żadnych innych opłat związanych z posiadaniem czworonoga.


fot. Marta Jaszczerska

  • Identyfikator dla psów UM Gdyni //fot.Marta Jaszczerska
  • Identyfikator dla psów UM Gdyni //fot. materiały prasowe