Co nowego

Żeglarska Stolica Polski zaprezentowała się w stolicy

Gdyńskie stoisko podczas targów WIATR i WODA / fot.gdyniasport.pl

Gdyńskie stoisko podczas targów WIATR i WODA / fot.gdyniasport.pl

14.03.2018 r.

Przez cztery dni, od 8 do 11 marca, w warszawskim centrum EXPO XXI można było podziwiać wszystko, co związane z morzem i żeglarstwem. 30. edycja Targów Sportów Wodnych i Rekreacji WIATR i WODA zgromadziła 450 wystawców i tysiące odwiedzających. W Warszawie nie mogło zabraknąć akcentów związanych z Gdynią.

Żeglarską Stolicę Polski reprezentował Marek Łucyk. - W bardzo ciekawej dyskusji, którą poprowadził redaktor Waldemar Heflich, rozmawialiśmy o atutach Gdyni oraz zapowiedzieliśmy zbliżające się mistrzostwa świata klasy 505 – relacjonuje dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu. - Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyło się gdyńskie stoisko. Przygotowaliśmy kącik dla dzieci i materiały prezentujące nasze piękne miasto. Opowiadaliśmy też o  atrakcjach, które będą czekać na turystów w sezonie turystycznym – dodaje Łucyk.Targi WIATR i WODA mają dwa oblicza: na lądzie i na wodzie. Pierwsza z tegorocznych odsłon przyciągnęła 450 wystawców.
- Jesteśmy największą imprezą w Polsce i środkowej Europie, a na całym kontynencie plasujemy się w pierwszej dziesiątce największych – mówi Jacek Oryl, dyrektor targów. I dodaje: - Rośniemy w siłę, ponieważ rozwijają się polskie stocznie, a to one są naszymi głównymi partnerami. W Warszawie pokazujemy jachty, które mieszczą się w hali, do 12 metrów, natomiast większe zaprezentujemy w Gdyni, już za kilka miesięcy.

Gdyńska odsłona tegorocznych targów WIATR i WODA odbędzie się w dniach 9-12 sierpnia. Wydarzenie organizują spółki YACHT EXPO i Murator EXPO, przy partnerskiej współpracy Magazynu Sportów Wodnych ŻAGLE. Partnerem strategicznym targów jest Gdynia – Żeglarska Stolica Polski, sponsorem – firma Henri Lloyd, w roli partnera wspierającego debiutuje firma Excellence in Education.

  • Dyrektor GCS Marek Łucyk podczas targów WIATR i WODA w Warszawie
  • Dyskusja podczas targów WIATR i WODA w Warszawie
  • Dyskusja podczas targów WIATR i WODA w Warszawie
  • Dyskusja podczas targów WIATR i WODA w Warszawie
  • Dyrektor Marek Łucyk odbiera nagrodę od dyrektora targów WIATR i WODA Jacka Oryla