Co nowego

"Zielone pogórki" staną na Skwerze Sue Ryder

Opis alternatywny

04.08.2013 r.

Nagroda główna w konkursie Trawa do Rzeczy została przyznana Romanowi Brunda za projekt „Zielone PagórkiKonkurs "Trawa do Rzeczy" na instalację rekreacyjną przy Skwerze Sue Ryder w Gdyni rozstrzygnięty. Nagroda główna w wysokości 3 000 zł została przyznana Romanowi Brunda za projekt „Zielone Pagórki".

Spośród 18 prac spełniających warunki regulaminu, Jury 31 lipca 2013 r. wyróżniło 5 propozycji, które w maksymalny sposób odpowiadały na założenia konkursowe. Komisja oceniająca pod przewodnictwem prof. Marka Adamczewskiego postanowiła przyznać nagrodę koncepcji „Zielone Pagórki", zaproponowanej przez Romana Brunda. Zespół trzech ułożonych w bliskim sąsiedztwie pagórków tworzy oryginalne rozwiązanie na terenie Skweru Sue Ryder.

Nagroda główna w konkursie Trawa do Rzeczy została przyznana Romanowi Brunda za projekt „Zielone Pagórki- Ułożone w przemyślany sposób względem siebie stworzyłyby miejsce sprzyjające integracji i nawiązywaniu relacji między ludźmi - tłumaczy Roman Brunda, autor projektu - Pagórki pozwalają nie tylko na odpoczynek w zielonej przestrzeni. Dzięki swojemu ukształtowaniu pobudzają również do wszelkiego rodzaju aktywności stanowiąc jednocześnie ciekawą przestrzennie formę - dodaje Brunda.

Trawa do Rzeczy to inicjatywa Centrum Designu Gdynia mająca na celu wykreowanie nowego całorocznego szlaku rekreacyjnego wiodącego przez zielone skwery i parki, w których design zajmie swoje trwałe miejsce. Wybrane do realizacji obiekty mają zachęcać do odpoczynku czy zabawy na trawie, a zarazem w atrakcyjny sposób modelować otwartą zieloną przestrzeń Śródmieścia.

Szlak rozpoczyna się w Parku Rady Europy, kolejną stację zaplanowano przy Skwerze Sue Ryder. W dalszych planach są kolejne miejsca, m.in. Molo Południowe, Bulwar Nadmorski, Skwer Arki, Kamienna Góra, czy aleja wzdłuż Al. Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Prace, które znalazły się w półfinale: Karolina Bober, Roman Brunda, Mateusz Prusakowski, Katarzyna Rzędzian, Łukasz Skorek - kolejność alfabetyczna.