Co nowego

Finał coraz bliżej! Złóż gotowy gdyński biznesplan

Złóż gotowy gdyński biznesplan. Czas ucieka! // mat.prasowe

Złóż gotowy gdyński biznesplan. Czas ucieka! // mat.prasowe

Trzeci, finałowy etap konkursu Gdyński Biznesplan zbliża się wielkimi korkami. Po bezpłatnych szkoleniach oraz konsultacjach z ekspertami przyszedł czas na złożenie gotowych biznesplanów. Warto się pospieszyć, bo termin, aby mieć szansę podbić gdyński, a być może w przyszłości i światowy rynek, mija już 30 marca.

Do 16. edycji konkursu zgłosiło się 234 przedsiębiorczych studentów z pomysłami na biznes. Zgłoszenia dotyczyły: gastronomii – 28, turystyki, rekreacji, sportu i rozrywki – 27, ICT – 24, designu, projektowania i sztuki – 23, reklamy, promocji, mediów – 20, edukacji, szkoleń, oświaty – 20, opieki medycznej – 20, inżynierii, automatyki i robotyki – 12, ochrony środowiska –11, motoryzacji i transportu – 10, multimediów – 8, pośrednictwa, doradztwa finansowego i ubezpieczeń – 7, biotechnologii – 6 i innych – 18. Podsumowując 174 z nich dotyczyły sektora usług, 24 branży handlowej i 36 produkcyjnej.

Do drugiego etapu konkursu „Gdyński Biznesplan” zakwalifikowały się wszystkie osoby. Dzięki temu miały one możliwość wzięcia udziału w bezpłatnych szkoleniach oraz konsultacjach z ekspertami. Wszystko po to, aby swój pomysł mogły odpowiednio ubrać w słowa oraz liczby.


 
Teraz przyszedł czas na to, aby złożyć gotowy, dobrze przemyślany biznesplan w formie papierowej i na nośniku CD. Termin mija 30 marca.
 
Konkursowe biznesplany można składać osobiście lub drogą pocztową w następujących miejscach:
 
• Gdyńskie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości,
ul. 10 Lutego 24, 81-364 Gdynia, od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00 lub
 
• Urząd Miasta Gdyni, Kancelaria Ogólna,
al. Marszałka Piłsudskiego 52/54, 81-382 Gdynia, od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-17.00

z dopiskiem na kopercie: Konkurs „Gdyński Biznesplan 2018".
 
W przypadku wysyłki pocztą decyduje data stempla pocztowego – nie późniejsza niż 30 marca.

Ogłoszenie listy uczestników konkursu zakwalifikowanych do 3. etapu nastąpi do 11 kwietnia. Wtedy swój biznesplan trzeba będzie zaprezentować na spotkaniu z jury konkursu. Zwycięski projekt ogłoszony zostanie 4 czerwca podczas oficjalnej gali finałowej. Na laureata czekać będzie 30 tysięcy złotych i inne cenne nagrody.
 
Konkurs ma charakter ogólnopolski i organizowany jest nieprzerwanie od 2003 roku. Skierowany jest do przedsiębiorców – przyszłych lub już funkcjonujących. Jego główny cel to pomoc tym, którzy odkryli w sobie ducha przedsiębiorczości, ale nie podjęli jeszcze ostatecznej decyzji, mają pewne braki w przygotowaniu do własnego biznesu, nie posiadają własnego kapitału lub myślą o rozwoju prowadzonej firmy. Co roku w konkursowe szranki staje kilkaset osób. Łącznie w dotychczasowych edycjach wzięło udział 5760 osób, które zgłosiły w sumie 5493 projekty.
 
Głównym zadaniem nowej formuły konkursu jest kształtowanie i wspieranie postaw aktywnych i przedsiębiorczych wśród studentów, których projekty biznesowe rokują powodzenie rynkowe.

Konkurs nie ma ograniczeń terytorialnych – zgłaszać mogą się osoby z całego kraju i z zagranicy. Trzeba jednak pamiętać, że laureaci muszą założyć lub przenieść swoją działalność do Gdyni.

Głównymi partnerami konkursu są bank PKO BP, Thomson Reuters oraz RADMOR.

Konkurs można śledzić na Facebooku.

  • ikonaOpublikowano: 14.03.2018 08:00
  • ikona

    Autor: Marta Jaszczerska-Zawadzka (m.jaszczerska@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 15.03.2018 09:05
  • ikonaZmodyfikował: Marta Jaszczerska
ikona

Zobacz także

Najnowsze