Co nowego

Zmiany w komunikacji miejskiej na Wszystkich Świętych

Uległ zmianie rozkład jazdy ZKM Gdynia w okresie Wszystkich Świętych. Na zdj. gdyńskie autobusy stojące w zajezdni, fot. Paweł Kukla.

Zmiany w kursowaniu autobusów // fot. Paweł Kukla

30.10.2020 r.

W związku z ogłoszonym dzisiaj przez rząd zarządzeniem o zamknięciu od 31 października do 2 listopada cmentarzy, Zarząd Komunikacji Miejskiej w Gdyni wycofuje część zmian w komunikacji zaplanowanej w związku z uroczystością Wszystkich Świętych.


W sobotę, 31 października i niedzielę, 1 listopada (Wszystkich Świętych) obowiązują rozkłady jazdy ważne w soboty.

W tych dniach nie będzie do cmentarzy żadnych dodatkowych linii autobusowych i trolejbusowych. Na trasy nie wyjadą autobusy i trolejbusy linii dedykowanych dowozom do nekropolii, czyli: C05 (cmentarz w Kosakowie), C86 (cmentarze w Rumi), C90 i C92 (cmentarz witomiński) oraz 327 (różne cmentarze) i 380 (cmentarz przy ul. Spokojnej).

Zamiast linii 105, na gdyńskim odcinku uruchomiona zostanie linia 125, która pojedzie na trasie: Redłowo Szpital - Pogórze Dolne oraz linia 905, na trasie: Mechelinki Przystań - Kosakowo Urząd Gminy.

Linię 105 na odcinku od Śródmieścia Gdyni do Kosakowa zastąpią autobusy 173, kursujące z potrójną częstotliwością w stosunku do normalnej.

Autobusy linii 141 i 190 będą kursowały ul. Kielecką - z pominięciem ul. Witomińskiej.

W Sopocie autobusy linii 181 i 187 pojadą ul. Malczewskiego tylko w kierunku Brodwina, a z powrotem przez Brodwino i ul. Obodrzyców.

Rumska linia 86 nie obsłuży Cmentarza Komunalnego.

Poza tym w stosunku do rozkładów sobotnich, wprowadzone zostają zwiększenia oferty przewozowej:

  • funkcjonuje linia 288, na trasie: Cisowa SKM - Rumia Dworzec PKP,
  • zwiększa się częstotliwość kursowania na liniach 26 (do 10 minut) oraz 173 i 197 (do 20 minut), a wybrane kursy linii K kieruje się przez Oksywie Dolne i Oksywie Górne.

W poniedziałek, 2 listopada obowiązują rozkłady jazdy ważne w dni powszednie w czasie nauki szkolnej - ze stałymi trasami na wszystkich liniach.

Szczegółowy rozkład jazdy gdyńskiej komunikacji miejskiej znajduje się na stronie www.zkmgdynia.pl.