Co nowego

Znamy datę zlotu jachtów z duszą!

Parada jachtów w 2020 roku. // fot. Maciej Sodkiewicz (archiwum)

Parada jachtów w 2020 roku. // fot. Maciej Sodkiewicz (archiwum)

Jachty z duszą ponownie zawiną do Gdyni! Zlot „Próchno i rdza” to cykliczna impreza, która gromadzi miłośników klasycznych jednostek o konstrukcjach stalowych i drewnianych. Co roku, w drugi weekend października, jachty spotykają się na wodach Zatoki Gdańskiej, by wspólnie żeglować. W tym roku zlot potrwa od 7 do 10 października. W czwartek żaglowce pojawią się w Helu, a od piątku będzie je można oglądać w Gdyni.


Parada jachtów w 2020 roku. // fot. Maciej Sodkiewicz
fot. Maciej Sodkiewicz

Zlot jachtów z duszą „Próchno i Rdza” już na stałe wpisał się w gdyński kalendarz wydarzeń żeglarskich. Impreza, która co roku cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem ze strony mieszkańców i turystów, odbędzie się w Gdyni już po raz siódmy, a trzynasty w ogóle.

W ubiegłorocznej edycji uczestniczyło ponad 30 jednostek. Jak będzie w tym roku? Tego dowiemy się wkrótce! Na stronie zlotu wciąż prowadzone są zapisy dla uczestników przybywających na własnych bądź wyczarterowanych jednostkach.

Encyklopedia jachtów


Jedną z misji zlotu jest szerzenie wiedzy o klasycznych jachtach. Od początku istnienia imprezy wzięło w niej udział ponad osiemdziesiąt różnych jednostek. Niektóre z nich już zakończyły swe morskie życie. Inne czekają na remont. Dlatego organizatorzy postanowili stworzyć encyklopedię wszystkich zlotowych jednostek, by pielęgnować pamięć o nich.

Więcej informacji na stronie internetowej oraz Facebooku

  • ikonaOpublikowano: 27.07.2021 11:40
  • ikona

    Autor: Weronika Rozbicka (w.rozbicka@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 27.07.2021 14:21
  • ikonaZmodyfikował: Karolina Szypelt
ikona

Najnowsze