Uwaga! 4-7 i 10.10 neutralizacja niewybuchu. Obowiązuje zakaz wchodzenia do wody na plażach morskich w Gdyni.  Uwaga! 4-7 i 10.10 neutralizacja niewybuchu. Obowiązuje zakaz wchodzenia do wody na plażach morskich w Gdyni. 
Co nowego

Znamy kolejne gwiazdy Open'era

materiały promocyjne Open'er Festival

materiały promocyjne Open'er Festival

29.09.2021 r.

Choć za oknem jesień, to myślami jesteśmy już na wakacjach! Poznaliśmy kolejne gwiazdy, które wystąpią podczas Open'er Festivalu w 2022 roku. Niekwestionowana, globalna supergwiazda – Dua Lipa – wystąpi w piątek, 1 lipca na Orange Main Stage! Z kolei Martin Garrix zakończy ten dzień swoim wielkim, elektronicznym widowiskiem. 2 lipca na scenie zobaczymy Jessie Ware! Znamy także kolejne gwiazdy Alter Stage. To: Cigarettes After Sex, Jehnny Beth, Sons Of Kemet, Moses Sumney i Pillow Queens.

Dua Lipa – 1 lipca 2022, Orange Main Stage


Dua Lipa headlinerką Open'era 2022”. Taka wiadomość pojawiła się dzisiaj na facebookowym profilu Open'er Festivalu i ucieszyła miłośników dobrej muzyki.
Dua Lipa to bezsprzecznie jedna z najważniejszych artystek światowej muzyki pop. Jej debiutancki, imienny album (2017) sprzedał się w ponad 6 milionach egzemplarzy, a towarzyszące mu single (w tym „IDGAF”, „Blow Your Mind [Mwah]” czy „New Rules”) – w ponad 80 milionach kopii. Za sprawą „New Rules” stała się najmłodszą artystką z ponad miliardem odsłon na YouTubie.

W 2018 roku jako pierwsza artystka w historii Brit Awards otrzymała aż 5 nominacji, a do domu zabrała dwie statuetki. Rok później zgarnęła nagrody Grammy w kategoriach „Best New Artist” oraz „Best Dance Recording” za nagrany z Silk City kawałek „Electricity”. Jej druga płyta „Future Nostalgia” (2020) dotarła na szczyt w Wielkiej Brytanii. W pierwszym tygodniu po premierze przekroczyła 290 milionów streamów. Do dziś odsłuchano ją ponad 6 miliardów razy, a kawałki „Don't Start Now”, „Physical” czy „Levitating” stały się jednymi z największych hitów 2020 roku.

Dua Lipa zdobyła trzy nagrody Grammy i jest najczęściej słuchaną artystką w Spotify na świecie. I to właśnie ona wystąpi w Gdyni. 1 lipca zagra na Orange Main Stage.

Zapowiada się fantastyczny lipcowy piątek!Martin Garrix – 1 lipca 2022, Orange Main Stage
Martin Garrix jest jedną z największych gwiazd zarówno muzyki elektronicznej, jak i popu. Debiutował w 2013 roku i już wtedy jego popularność eksplodowała. Wszystko za sprawą kawałka „Animals”. Zaledwie 17-letni Martin tchnął wtedy powiew świeżości w scenę elektronicznej muzyki tanecznej. A już rok później stworzył całą serię hitów, takich jak „Proxy”, „Wizard” czy „Gold Skies”. W 2015 roku nagrał z Usherem piosenkę „Don’t Look Down”. Doczekał się też współpracy z Tiësto, tworząc „The Only Way Is Up”.

W kolejnych latach stał się jednym z najgłośniejszych producentów światowego mainstreamu, nagrywając „In The Name Of Love” (2016) z Bebe Rexhą, „Scared To Be Lonely” (2017) z Dua Lipą, „There For You” (2017) z Troyem Sivanem, „Ocean” (2018) z Khalidem czy „Summer Days” (2019) z Macklemorem i Patrickiem Stumpem z zespołu Fall Out Boy. W 2016, 2017 i 2018 DJ Mag umieścił Martina Garrixa na szczycie zestawienia Top 100 DJs. W ostatnich latach Garrix notował ponad 20 milionów streamów miesięcznie w serwisie Spotify, grał na największych festiwalach na świecie oraz uświetnił największe imprezy sportowe – igrzyska olimpijskie w 2018 roku oraz Euro 2020. Jednocześnie zarządza swoim labelem STMPD RCRDS, będąc wsparciem i mentorem dla nowych artystów.


Jessie Ware – 2 lipca 2022, Orange Main Stage
Jessie Ware od lat słynie z mistrzowskiego łączenia R&B, elektroniki i muzyki tanecznej. Jej debiutancki album „Devotion” ukazał się w 2012 roku, a kawałki „Wildest Moments” oraz „Running” zyskały bardzo dużą popularność w Europie, dając artystce pierwszą nominację do prestiżowej Mercury Prize. Zarówno ta, jak i kolejne dwie płyty: „Tough Love” (2014) i „Glasshouse” (2017), dotarły do pierwszej dziesiątki najpopularniejszych albumów w Wielkiej Brytanii. W ubiegłym roku Jessie Ware zaprezentowała „What's Your Pleasure?”. Wydawnictwo promowały single „Ooh La La”, „Mirage (Don’t Stop)”, „Soul Control”, „Spotlight”, „Save A Kiss” i „Remember Where You Are”. Album zadebiutował na trzecim miejscu w Wielkiej Brytanii i dał artystce szóstą nominację do Brit Awards, trafiając także do zestawienia najlepszych płyt roku magazynów, takich jak m.in. „Pitchfork”, „Rolling Stone”, „The Guardian” czy serwisu „Stereogum”. Natomiast „Billboard” umieścił „What's Your Pleasure?” na pierwszym miejscu listy Best Dance Albums of 2020.

Jessie Ware zagra na Orange Main Stage już 2 lipca.


Alter Stage


Cigarettes After Sex
i ich surowa, intensywna, pełna emocji muzyka zabrzmi na Open'erze 2 lipca 2022 roku. Kariera grupy zaczęła się od epki „I.”, na której znalazł się utwór „Nothing’s Gonna Hurt You Baby”, który z czasem stał się przebojem. Chociaż artyści mogli wybrać standardową, wielotygodniową pracę studyjną, debiutancki, imienny album (2017) nagrali w zaledwie trzy dni w sali prób na Brooklynie. Drugi krążek „Cry” (2019) powstał w ciągu tygodnia na słonecznej Majorce. To właśnie ta intensywność, połączona z perfekcyjną spójnością pomiędzy muzyką i tekstami, sprawia, że słuchacze są w ciągłym zachwycie i nieustannie wracają do twórczości grupy. 

Do niezwykle mocnego składu Alter Stage dołączają także:

Jehnny Beth – charyzmatyczna artystka i liderka grupy Savages, która wystąpi 29 czerwcaMoses Sumney – artysta wymykający się definicjom, który na scenie pojawi się już 30 czerwca. Z kolei 2 lipca zobaczymy Sons Of Kemet – absolutny must see nowej fali jazzu oraz Pillow Queens – rockowy girl power z Irlandii. 

Open'er Festival 2022


W 2022 roku Open'er Festival rozpocznie się 29 czerwca i potrwa do 2 lipca. Odbędzie się tradycyjnie na lotnisku w Kosakowie.

Szczegółowe informacje o biletach oraz regulamin imprezy można znaleźć na stronie opener.pl.