Co nowego

Zobacz, jak się zmieni park na Kamiennej Górze

Wizualizacja wyglądu parku na Kamiennej Górze po jego rewitalizacji

Wizualizacja wyglądu parku na Kamiennej Górze po jego rewitalizacji

Kończymy kolejny etap prac związanych z rewaloryzacją parku na Kamiennej Górze. W przyszłym tygodniu odbędzie się spotkanie na którym zostanie zaprezentowany projekt wykonawczy. Powstał on na podstawie koncepcji stworzonej wspólnie z mieszkańcami.

Spotkanie zostało zainicjowane przez Radę Dzielnicy Kamienna Góra, poprowadzi je Ogrodnik Miasta Gdyni. Przedstawi założenia przebudowy parku, wprowadzeniu udogodnień dla osób niepełnosprawnych, nowej małej architekturze, scenie dla muzyki promenadowej, a także w jaki sposób miasto zadba o zieleń.

- Na podstawie koncepcji zagospodarowania tego terenu, o której opowiadaliśmy podczas pierwszego spotkania, został opracowany projekt wykonawczy – mówi  Hanna Niedźwiecka-Pasternak, Ogrodnik Miasta Gdynia. - Kolejnym krokiem będzie przygotowanie się do przeprowadzenia działań w terenie. W związku z tym, że temat ten jest ważny dla wielu mieszkańców Gdyni chcielibyśmy zaprosić na kolejne spotkanie, na którym przedstawimy pokrótce jak wyglądała praca nad projektem, jakim wyzwaniom trzeba było sprostać, jakie zmiany w parku projekt przewiduje i jaki jest plan dalszych działań – tłumaczy.

Na spotkaniu będzie możliwość zadania pytań, a także złożenie swoich uwag i propozycji co do wyglądu parku.

- Zależy nam na tym aby mieszkańcy wiedzieli co ma się zmienić i mogli mieć na to wpływ. Cieszymy się, że ma powstać winda pomiędzy dolnym i górnym tarasem Kamiennej Góry. To wielkie ułatwienie dla osób niepełnosprawnych i starszych. Na dolnym tarasie przy różanym zagajniku ma powstać nowa scena. To będzie w tym miejscu gdzie odbywają się lubiane przez mieszkańców koncerty muzyki promenadowej – mówi Tadeusz Kurecki, przewodniczący zarządu dzielnicy Kamienna Góra.

Spotkanie odbędzie się w czwartek, 15 lutego, o godzinie 16.30 w siedzibie Kaszubskiego Forum Kultury przy al. Marsz. Piłsudskiego 18.

  • ikonaOpublikowano: 08.02.2018 10:30
  • ikona

    Autor: Lechosław Dzierżak (l.dzierzak@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 08.02.2018 12:27
  • ikonaZmodyfikował: Marta Jaszczerska
ikona

Najnowsze