Co nowego

Zostań kinowym ambasadorem Polski

Grafika promująca konkurs 27 Times Cinema // fot. materiały prasowe

Grafika promująca konkurs 27 Times Cinema // fot. materiały prasowe

Masz od 18 do 25 lat, często bywasz w kinie i znasz filmowe nowinki? Płynnie posługujesz się językiem angielskim, a w dodatku potrafisz interesująco pisać o kinematografii? To szansa dla Ciebie! Weź udział w konkursie 27 Times Cinema, zostań kinowym ambasadorem Polski i weź udział w Festiwalu Filmowym w Wenecji. Zgłoszenia można przesyłać do 7 czerwca na adres e-mail Gdyńskiego Centrum Filmowego.


27 Times Cinema to konkurs, który każdego roku spełnia marzenia 27 młodych wielbicieli kina ze wszystkich krajów członkowskich Unii Europejskiej. Od 12 lat realizuje go międzynarodowa sieć kin Europa Cinemas we współpracy z Giornate degli AutoriParlamentem Europejskim, który przyznaje LUX Audience Award. Zgłaszając się do udziału w nim, młodzi Europejczycy mają szansę wziąć udział w Festiwalu Filmowym w Wenecji. Ci, którzy zostaną kinowymi ambasadorami, dołączają do jury Giornate degli Autori, by wspólnie wyłonić zdobywcę nagrody dla najlepszego filmu.

Do udziału w konkursie zaprasza Gdyńskie Centrum Filmowe, które należy do sieci Europa Cinemas. Kto może się zgłosić i jak to zrobić? Poszukiwane są osoby w wieku od 18 do 25 lat, które biegle mówią i piszą w języku angielskim. Kandydaci muszą spełniać następujące warunki: interesować się filmem i często bywać w kinie, mieć lekkie pióro lub prowadzić bloga, aktywnie działać w mediach społecznościowych, umieć tworzyć podcasty, montować filmy i fotografować, a także znać narzędzia pomocne w nowoczesnej komunikacji.

W konkursie nie mogą uczestniczyć osoby zatrudnione w Gdyńskim Centrum Filmowym.

Aby stanąć do rywalizacji, należy przesłać zgłoszenie. Powinno ono zawierać nagranie filmowe, w którym kandydat wyjaśnia, czym jest dla niego kino. Prezentacja musi zaczynać się od słów „Cinema for me is…”. Nagranie pozwoli ocenić poziom zdolności językowych oraz sprawność wypowiedzi na temat kinematografii. Przy tworzeniu nagrania należy pamiętać o kreatywności i dobrej jakości filmu.

Ponadto kandydaci muszą także wypełnić formularz zgłoszeniowy, który jest dostępny na stronie: https://form.jotformeu.com/EuropaCinemas/27TCForm2022. Zgłoszenia można przesyłać do 7 czerwca na adres: info@gcf.org.pl.

Podczas Festiwalu Filmowego w Wenecji kinowi ambasadorzy będą brali udział w dyskusjach i warsztatach, które mają na celu rozwój ich umiejętności komunikacyjnych. Ich zadaniem będzie także tworzenie treści na stronę internetową Europa Cinemas i do mediów społecznych oraz promowanie i rozpowszechnianie przez kolejne miesiące po festiwalu informacji na temat nowej LUX Audience Award.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej Gdyńskiego Centrum Filmowego.

  • ikonaOpublikowano: 03.06.2022 15:10
  • ikona

    Autor: Magdalena Czernek (m.czernek@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 03.06.2022 16:02
  • ikonaZmodyfikował: Agnieszka Janowicz
ikona

Najnowsze