Co nowego

Maraton rozliczania PIT-ów #wGdyni

Zostaw swój 1% w Gdyni // fot. GCOP

Zostaw swój 1% w Gdyni // fot. GCOP

Rozliczając swój podatek możesz 1% przekazać na działalność organizacji pozarządowej posiadającej status OPP – Organizacji Pożytku Publicznego. Stowarzyszenia i fundacje z tych środków realizują wiele pożytecznych działań. Część z nich skierowana jest do gdynian, warto właśnie je wspomóc.
 
Już w ten piątek, w godzinach wieczornych, w Gdyńskim Centrum Organizacji Pozarządowych (Gdynia, ul. 3 Maja 27-31)  odbędzie się "Maraton rozliczeń PIT".
 
- W tym roku po raz pierwszy zapraszamy wszystkich mieszkańców, którzy jeszcze nie zdążyli rozliczyć podatku PIT na maraton, który odbędzie się 20 kwietnia (piątek) od godziny 16.00 do godzin późno wieczornych, tak aby umożliwić skorzystanie z pomocy w rozliczeniu każdemu z mieszkańców – mówi Jakub Ubych z Centrum Organizacji Pozarządowych w Gdyni. - Gdyńskie Centrum Organizacji Pozarządowych tego dnia zapewni, trzy stanowiska do rozliczeń. Przy każdym z nich dyżury będą pełniły księgowe z organizacji pozarządowych – dodaje.
 
Maraton planowany jest w godzinach od 16.00 do 22.00. Pity rozliczane są bezpłatnie, a dla wszystkich przygotowano ciekawe upominki.

W celu złożenia zeznania podatkowego przez internet należy zabrać ze sobą PIT za rok ubiegły. Spis gdyńskich orgazniacji pozarządowych razem z ich numerami KRS znajduje się na stronie www.gdyniapozarzadowa.pl

Pomoc w rozliczeniu PIT można uzytskać również w sobotę 21 kwietnia, w godz. 12.00-19.00 w Centrum Riviera. Należy przynieść dokumenty niezbędne do wypełnienia rocznego zeznania podatkowego i deklarację PIT za rok 2016. Przychód za 2016 r. stanowi dane autoryzujące.
Regulamin loterii na www.pitwgdyni.pl.

Aby płacić podatki w Gdyni nie trzeba być tutaj zameldowanym. Wystarczy tu mieszkać. Zgodnie z przepisami prawa, miejscem rozliczania się osoby  fizycznej z podatku (PIT) jest Urząd Skarbowy w mieście zamieszkania (nie zameldowania) podatnika w ostatnim dniu roku podatkowego. Jeżeli zatem ktoś mieszka w Gdyni, mimo że nie jest tu zameldowany, może płacić swoje podatki w jednym z Urzędów Skarbowych w Gdyni. Osoby rozliczające PIT w Gdyni mogą wziąć udział w loterii, w której do wygrania m.in hybrydowa Toyota, rowery i bilety na Open'era. Rejestracja uczestników – wyłącznie poprzez formularz na stronie www.pitwgdyni.pl – trwa do 10 maja 2018. Jeżeli masz pytania dotyczące loterii możesz przyjść do Centrum Riviera w sobotę 21, 28 kwietnia i 5 maja, w godz. 12.00-19.00.

ikona

Zobacz także

Najnowsze