Co nowego

Zrozumieć użytkownika, czyli nauka UX

fot. pexels.com

fot. pexels.com

26.09.2019 r.

UX, czyli User Experience lub po polsku – wrażenia użytkownika. Pod tym tajemniczym terminem kryje się zbiór doświadczeń, jakich doznaje korzystający z danego produktu. Odpowiednio zaprojektowany user experience to klucz do sukcesu. Wie o tym każdy przedsiębiorca. Jak jednak stworzyć dobry UX? Odpowiedzi na to pytanie warto poszukać podczas dwudniowej konferencji „SPEAK IN_UX”, która już w październiku odbędzie się w Gdyni.
 
Konferencja „SPEAK IN_UX” odbędzie się w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni w dniach 30-31 października. Program wydarzenia tworzy spójną całość - pierwszego dnia uczestnicy zdobywać będą cenną wiedzę, którą wykorzystają w praktyce podczas warsztatów dnia drugiego.
 
Tematem przewodnim „SPEAK IN_UX” jest „research”, rozumiany jako znalezienie, rozpoznanie i zbadanie potrzeb użytkownika. Dobrze zaprojektowany UX niesie ze sobą wielkie korzyści dla każdego przedsiębiorcy, a punktem wyjścia do projektowania są zawsze badania potencjalnego klienta i odbiorcy.
 
- UX wprowadzany w życie przez wielkie korporacje czy mniejsze firmy pozwala zwiększyć satysfakcję klientów z oferowanych usług i produktów, zmaksymalizować przychody i wyróżnić się wśród konkurencji. Badania pozwalają uzyskać informacje o zachowaniach i potrzebach użytkowników i dzięki temu są podstawą do poprawy użyteczności. Są przydatne nie tylko na etapie koncepcji, ale również wdrażania i optymalizacji istniejącego produktu. Każdy klient jest skarbnicą wiedzy, z której projektant może czerpać garściami inspiracje – tłumaczy Ewa Urbańska ze Strefy Startup Gdynia.


 
Biorący udział w konferencji dowiedzą się m.in. z jakich narzędzi należy korzystać przy tego typu badaniach oraz jak wyciągać wnioski, żeby mieć pewność, że będą to wnioski poprawne. Podczas praktycznych warsztatów, zaplanowanych na drugi dzień konferencji, uczestnicy przejdą od teorii do praktyki. Zdobytą wiedzę wykorzystają podczas warsztatów projektowania i wprowadzania produktu na rynek.
 
Odbywające się w PPNT wydarzenie to doskonała okazja do zdobycia praktycznej wiedzy od specjalistów w branży UX. Wśród prelegentów i wykładowców znajdują się m.in. Paulina Walkowiak, CEO w cux.io, Magdalena Laine-Zamojska z Lufthansa Systems, Alicja Antkowiak, UX Researcher w Allegro, Patrycja Walencik, team leader zespołu UX/UI w Orange Polska, czy Marta Mielcarek, UX/UI designer w firmie SoftwareMill.
 
„SPEAK IN_UX” to wydarzenie skierowane zarówno dla osób doświadczonych w pracy z user experience, jak i zupełnie początkujących. Organizatorzy zapraszają przedsiębiorców, badaczy i projektantów produktów oraz usług, pracowników startupów, dużych organizacji, a także studentów, których kierunki zorientowane są na badania i projektowanie.
 
Szczegółowe informacje na temat konferencji oraz jej harmonogram można znaleźć na stronie internetowej Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego w Gdyni.

fot. materiały prasowe