Co nowego

Życie bez śmieci, czyli „Gdynia w Klimacie”

Kadr z filmu „Moje życie bez śmieci” // mat. prasowe

Kadr z filmu „Moje życie bez śmieci” // mat. prasowe

Jak ograniczyć produkcję śmieci i ich negatywny wpływ na środowisko? Czy wszyscy domownicy potrafią dostosować się do reguły zero waste? M.in. na te pytania odpowiada francuski dokument pt. „Moje życie bez śmieci”. Film będzie można zobaczyć 26 października w Konsulacie Kultury. Po seansie odbędzie się spotkanie z Virginie Little, założycielką firmy Little Greenfinity. A to wszystko w ramach akcji „Gdynia w Klimacie”.

 
W ramach kampanii „Gdynia w Klimacie” już w najbliższą środę w Konsulacie Kultury zobaczymy francuski dokument „Moje życie bez śmieci”. Po seansie czeka na uczestników spotkanie z Virginie Little i dyskusja na temat negatywnego wpływu działań człowieka na środowisko.  
 
Film „Moje życie bez śmieci” to historia francuskiego dziennikarza, który przez pół roku nagrywał swoją rodzinę. Powstał dokument, w którym obserwujemy zmiany, jakie domownicy musieli wprowadzić w codziennych przyzwyczajeniach, żeby ostatecznie żyć według reguły zero waste.
 

 
Po filmie odbędzie się spotkanie z Virginie Little, założycielką Little Greenfinity.

Little Greenfinity to przedsiębiorstwo pozytywnego wpływu o szeroko zakrojonej misji edukacyjnej. Pomaga organizacjom ograniczać ich wpływ na środowisko dzięki redukcji ilości wytwarzanych odpadów i zmniejszaniu śladu węglowego. Współpracuje także z samorządami przy edukacji mieszkańców, szkoleniach urzędników w zakresie zero waste, zmiany klimatu oraz zrównoważonych miast.
 
Tego dnia w Konsulacie Kultury pojawi się również specjalny pojemnik, do którego można wrzucać zbędne ubrania czy tekstylia. To wszystko w ramach akcji „Ubrania do oddania”. Co ważne, każdy kilogram oddanych rzeczy to złotówka dla gdyńskiego „Ciapkowa”.
 

Kiedy?

  • środa, 26 października o godz. 18.00.

Gdzie?

  • Konsulat Kultury przy ul. Jana z Kolna 25. Wstęp wolny.

Więcej informacji o wydarzeniu znajduje się na Facebooku.

  • ikonaOpublikowano: 24.10.2022 13:58
  • ikona

    Autor: Magdalena Śliżewska (m.slizewska@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 24.10.2022 16:21
  • ikonaZmodyfikował: Redakcja portalu Gdynia.pl
ikona

Zobacz także

Najnowsze