Dla biznesu

Gdynia na Infoshare 2023. Zapraszamy do PPNT

Plansza promocyjna Infoshare 2023, zdjęcie sali z publicznością, podświetloną sceną, mówca na scenie, wyświetlacze, z lewej strony czerwona nakładka z napisami

Infoshare gości 24 i 25 maja w AmberExpo w Gdańsku. Na miejscu znajdziemy m.in. stoisko miasta Gdyni i PPNT, fot. mat. prasowe organizatorów

W sąsiednim Gdańsku w środę rozpoczęła się jedna z największych w środkowowschodniej Europie konferencji technologicznych – Infoshare 2023. Na miejscu prezentują się firmy i organizacje z całego kraju, które wychodzą z ofertą dla innowacyjnych przedsiębiorców i pracowników z nowoczesnych branż. Wśród nich także Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia, który zachęca m.in. strefą coworkingu, przestrzeniami i specjalistycznymi pracowniami oraz nową platformą Tripolis. Poza tym solidna dawka merytorycznej, branżowej wiedzy podczas prelekcji na kilku tematycznych scenach.


Tysiące uczestników, ponad setka prelegentów z innowacyjnych branż, duża strefa targowa z możliwością poznania różnych ofert i rozwiązań – tutaj przez dwa dni toczy się życie technologicznych firm i wszystkich instytucji, które współpracują z nimi na co dzień. W środowe przedpołudnie rozpoczęła się tegoroczna edycja Infoshare w AmberExpo. Tym samym przed wszystkimi, którzy zdecydowali się przyjechać do Trójmiasta, żeby wziąć udział w jednym z największych wydarzeń dla całego sektora jeszcze do czwartkowego wieczora wiele merytorycznej wiedzy, networkingowych okazji i inspirujących prezentacji.
 
Wydarzenie symbolicznie otworzyło przemówienie Grzegorza Borowskiego, CEO Infoshare. Tuż po nim dziewięć scen przygotowanych przez organizatorów na terenie obiektu AmberExpo w Gdańsku zapełniło się mówcami – zależnie od obszaru, który jest najbliższy uczestnikom, zainteresowani zagłębiali się w tematy IT, sztucznej inteligencji, marketingu, HR, rozwoju biznesowego czy programowania. To kluczowe branże, do których adresowane jest Infoshare.


Posłuchaj, przyjrzyj się, zapytaj. Wszystko dla branż technologicznych


Taki sam przekrój sektora technologicznego znalazł się w przestrzeni targowej, która tradycyjnie towarzyszy części konferencyjno-warsztatowej eventu. Firmy, instytucje i organizacje przygotowały otwarte stoiska, które przełamują stereotypy podobnych ekspozycji – tutaj w cenie jest przede wszystkim networking, czyli zdobywanie kontaktów, które w przyszłości zaowocują biznesowymi relacjami.Z takim celem powstało też gdyńskie stoisko na Infoshare 2023 – w utrzymanej w minimalistycznym i naturalistycznym stylu konstrukcji uczestnicy konferencji mogą poznawać przede wszystkim ofertę Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia. To miejsce wprost stworzone dla innowacji i biznesowych start-upów, które podczas wydarzenia dzieli się możliwościami i prezentuje nową platformę.

Gdyńskie stoisko na Infoshare 2023 - tutaj można dowiedzieć się wszystkiego m.in. na temat tego, jak ulokować innowacyjny biznes lub startup w Gdyni i jakie możliwości rozwoju daje PPNT Gdynia, fot. Kamil Złoch
Gdyńskie stoisko na Infoshare 2023 - tutaj można dowiedzieć się wszystkiego m.in. na temat tego, jak ulokować innowacyjny biznes lub startup w Gdyni i jakie możliwości rozwoju daje PPNT Gdynia, fot. Kamil Złoch

- Jesteśmy tutaj od lat obecni ze swoim stoiskiem, prezentuje się PPNT, które reprezentuje całe miasto. Tym razem mamy wyjątkową okazję, bo po raz pierwszy prezentujemy Tripolis, czyli nowe narzędzie wsparcia innowacyjnego biznesu, nad którym - dzięki europejskim środkom - pracujemy od wielu lat, w zasadzie całą perspektywę finansową, która właśnie się kończy. Mamy tu mnóstwo inspiracyjnych spotkań, mamy też gościa specjalnego Marka Kamińskiego, mamy zapowiedzianą ogromną ilość odwiedzin. Naprawdę warto tu zajrzeć, dowiedzieć się również, co oferuje PPNT i jak może pomóc innowacyjnemu biznesowi. Trzeba ciągle „łowić” nowe biznesy, a „łowić” można je przede wszystkim pokazując, że warunki są naprawdę dobre i że mamy im co zaproponować – mówiła Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydentka Gdyni ds. gospodarki, która uczestniczyła w sesji otwierającej Infoshare 2023.

Co zatem znajdziemy na gdyńskim stoisku podczas Infoshare? Poza kreatywnymi gadżetami i poczęstunkiem dla odwiedzających, przede wszystkim konkretną ofertę: przestrzenie biurowe, specjalistyczne pracownie, wsparcie ekspertów na kluczowych etapach rozwoju biznesowych idei czy usługi, które przygotowano wprost z myślą o potrzebach przedsiębiorców.

- Naszą ofertę kierujemy do innowacyjnych firm, przede wszystkim do start-upów. Zależy nam na tym, żeby przyciągać najlepsze firmy do Gdyni, żeby posadowiły się w PPNT i korzystały z naszej oferty. Oferujemy specjalistyczne usługi doradcze, mamy bardzo wiele do zaoferowania jeśli chodzi o infrastrukturę, również tę specjalistyczną. PPNT to nie tylko biurowiec, ale również szereg przestrzeni specjalistycznych typu laboratoria, prototypownie, pracownie specjalistyczne – wymienia Anna Borkowska, dyrektor Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia.

Tripolis, czyli nowość dla innowacyjnych biznesów


Absolutna nowość, która zalicza swoją „premierę” podczas tegorocznego Infoshare to właśnie wspomniana platforma Tripolis. To efekt realizowanego przez PPNT wspólnie z m.in. Fundacją Gospodarczą, Gdańskim Parkiem Naukowo-Technologicznym i Pomorską Specjalną Strefą Ekonomiczną projektu finansowanego z europejskich środków.

W jednym miejscu, pod wspólnym szyldem przedstawiciele innowacyjnych przedsiębiorstw (z naciskiem na małe i średnie firmy) znajdą dostęp do różnych usług, które mają do zaoferowania wymienione instytucje – tak, aby mieć jasny i przejrzysty pogląd na wszystkie z dostępnych możliwości.

Dyrektor PPNT, Anna Borkowska prezentuje platformę Tripolis wiceprezydentce Gdyni ds. gospodarki, Katarzynie Gruszeckiej-Spychale, fot. Kamil Złoch
Dyrektor PPNT, Anna Borkowska prezentuje platformę Tripolis wiceprezydentce Gdyni ds. gospodarki, Katarzynie Gruszeckiej-Spychale, fot. Kamil Złoch

- Są to usługi szyte na miarę, usługi wypracowane, żeby jak najlepiej wspierać innowacyjnych przedsiębiorców, nie tylko tych z Pomorza. Możemy zakupić usługę doradczą, szkolenie, możemy zapoznać się z infrastrukturą wszystkich partnerów. Z założenia jest to platforma, która ma pokazywać nasz potencjał i nam, wewnętrznie, również pomóc lepiej zarządzać tym, co już mamy, czyli infrastrukturą i know-how. Dzięki InfoShare chcemy nawiązywać coraz lepsze kontakty z innymi instytucjami otoczenia biznesu, żeby namówić je do dołączenia do Tripolis – wyjaśnia Anna Borkowska.

Gdynia - miejsce dla innowacyjnego biznesu


Tripolis
to nie wszystko, co można znaleźć na gdyńskim stoisku. Na miejscu bez problemu zaczerpniemy też informacji o wszystkich formach wsparcia, którymi PPNT otacza dołączające do swojej społeczności innowacyjne projekty. Jak zaaplikować, jakie warunki trzeba spełniać – to część z pytań, które na pewno nie pozostaną bez odpowiedzi.

Ponadto, żeby ułatwić uczestnikom Infoshare networking i zachęcić do lepszego poznania tego, co Gdynia ma do zaoferowania technologicznym startupom z ambicjami sięgnięto po postać, która sama już zaufała PPNT – Marka Kamińskiego, znanego podróżnika ekstremalnego, przedsiębiorcę, założyciela znanej fundacji i instytutu sygnowanego własnym nazwiskiem. To człowiek-marka, dla którego nie ma rzeczy niemożliwych (jego najsłynniejsze projekty to m.in. zdobycie obu biegunów z wówczas nastoletnim, niepełnosprawnym Jankiem Melą i opracowanie autorskiej metody BIEGUN), a od pewnego czasu znalazł swoją przestrzeń do rozwijania kolejnych twórczych wizji właśnie w gdyńskim PPNT, gdzie koncentruje bieżące działania.

Kawa z Markiem Kamińskim, okazja do inspirującej pogawędki o potencjale tego miejsca? Oczywiście. To wszystko na gdyńskim stoisku podczas Infoshare 2023.

- PPNT to jest świetna przestrzeń, bardzo dobrze skomunikowana. Daje bardzo duże możliwości, ponieważ są miejsca, gdzie można robić warsztaty i konferencje, wszystko jest w jednym hubie, panuje bardzo dobra atmosfera, są świetni ludzie, parę kawiarni, wszystko blisko morza. Byłem w różnych centrach innowacyjnych na świecie, różnych centrach biznesowych, sami korzystamy też z różnych miejsc np. w Warszawie czy San Francisco, czy w Tokio, ale muszę przyznać, że na tle tych wszystkich miejsc na pewno PPNT się wyróżnia podejściem do klienta. (…) Gdynia jest dla mnie połączeniem nowoczesności, odwagi i spojrzenia w przyszłość; miejscem, gdzie można się rozwijać. Gdybym ja teraz zaczynał, to na pewno zaczynałbym właśnie w PPNT – podkreśla Marek Kamiński.

Wspólne stoisko miasta Gdyni i Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia w części ekspozycyjnej Infoshare 2023 będzie dostępne przez oba dni trwania wydarzenia – w środę i czwartek, 24 i 25 maja, na terenie AmberExpo w Gdańsku.

Więcej informacji o jednej z najważniejszych konferencji technologicznych tego roku w Trójmieście – w tym pełna agenda, możliwość bezpłatnej rejestracji dającej dostęp do części programu, informacje o prelegentach i innych wydarzeniach wchodzących w skład Infoshare – na stronie internetowej www.infoshare.pl.

O konferencji Infoshare


Konferencja Infoshare to największe wydarzenie technologiczne w regionie CEE, łączące najnowsze rozwiązania technologiczne z biznesem. Co roku biorą w nim udział tysiące uczestników, w tym startupy, inwestorzy, przedstawiciele korporacji, programiści i marketerzy.

Tegoroczna edycja to aż 9 scen tematycznych, blisko 200 czołowych prelegentów z całego świata, innowacyjne firmy i rozwiązania prezentowane w strefie Expo, a także aż 6 imprez towarzyszących, będących okazją do biznesowego networkingu. Podczas Infoshare 2023 poznamy również zwycięzców Startup Contest, na których czeka 30 tys. euro w gotówce i udział w InCredibles – programie akceleracyjnym Sebastiana Kulczyka.

  • ikonaOpublikowano: 24.05.2023 15:15
  • ikona

    Autor: Kamil Złoch (k.zloch@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 25.05.2023 13:44
  • ikonaZmodyfikował: Paweł Jałoszewski
ikona