Komunikaty dla mediów

Sprawdź, co żyje na dnie

To przedostatnie z webinarów przygotowanych przez Akwarium Gdyńskie i Today We Have, mat. prasowe / akwarium.gdynia.pl

To przedostatnie z webinarów przygotowanych przez Akwarium Gdyńskie i Today We Have, mat. prasowe / akwarium.gdynia.pl

Jeżeli podczas pobytu na plaży interesuje cię nie tylko temperatura wody, ale i stworzenia żyjące w morzu – skorzystaj z możliwości rozszerzenia swojej wiedzy! Akwarium Gdyńskie wraz z Today We Have zapraszają na bezpłatne webinarium „Ubogie życie na dnie Bałtyku – prawda czy mit?”. To też okazja do podszlifowania języka, bo internetowa prelekcja będzie dostępna po angielsku.

To ciekawa opcja szczególnie dla tych, którzy mają wakacje, a ich naukowe horyzonty wykraczają daleko poza materiał ze szkolnego podręcznika. Już w środę, 12 sierpnia o 15:00 rozpocznie się darmowe webinarium poświęcone życiu temu, co żyje na dnie Bałtyku. Webinarium jest częścią cyklu „I live by the Sea Summer School”, który wspólnie organizują Akwarium Gdyńskie i stowarzyszenie Today We Have.

Pustynia? W żadnym wypadku


Prowadzące, Agata Skomar i Monika Wiśniewska z Akwarium Gdyńskiego w swojej anglojęzycznej prelekcji przyjrzą się faunie i florze z dna Morza Bałtyckiego. Przede wszystkim wspólnie obalą mit o pustyni na dnie.

Webinarium to okazja do posłuchania m.in. o zoobentosie, czyli zwierzętach związanych z dnem, bez względu na to czy zakopują się w osadach, leżą na dnie, czy też po nim kroczą. To też skąposzczety, wieloszczety, mięczaki i skorupiaki. Każdy, kto chce dowiedzieć się czegoś więcej o podwodnych tajemnicach Bałtyku, musi też pamiętać o… pozostałościach po II wojnie światowej, które zanieczyszczają wody morza. Prowadzące spróbują przeanalizować, czy powojenne artefakty doprowadzą do wyjałowienia morza.

Link do webinarium jest dostępny TUTAJ.

Letnia szkoła dla fanów morza


Środowy webinar to piąte z cyklu sześciu spotkań w ramach internetowej szkoły letniej „I live by the Sea Summer School”. Wcześniej anglojęzyczne webinaria prowadzili m.in. Colin Campbell z uniwersytetu w brytyjskim Reading, Leal Zielińska z Gibney, Agnieszka Skorupa z Uniwersytetu Śląskiego i dr hab. Tymon Zieliński z Instytutu Oceanologii PAN.

Ostatnia prelekcja online odbędzie się 19 sierpnia, a poprowadzi ją Ned Dwyer z firmy Randbee Consultants. Wszystkie wcześniejsze wystąpienia zostały zarejestrowane i można oglądać je na platformie YouTube.

  • ikonaOpublikowano: 11.08.2020 12:08
  • ikona

    Autor: Kamil Złoch (k.zloch@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 11.08.2020 12:58
  • ikonaZmodyfikował: Agnieszka Janowicz
ikona

Zobacz także