Uwaga! Od maja łagodniejsze zasady bezpieczeństwa związane z pandemią koronawirusa  Uwaga! Od maja łagodniejsze zasady bezpieczeństwa związane z pandemią koronawirusa 
DLA MIESZKAŃCÓW

Chcemy pomagać – kolejne wspólne działania #wGdyni

Szycie maseczek na gdyńskich Halach Targowych // fot. M.Wojsławski ZBiLK

Szycie maseczek na gdyńskich Halach Targowych // fot. M.Wojsławski ZBiLK

06.04.2020 r.

Wyjątkowe sytuacje wymagają wyjątkowej mobilizacji. W ostatnim czasie mieszkańcy i firmy z Gdyni pokazały, jak ważne jest wspólne działanie i niesienie sobie nawzajem pomocy.

W czasie pandemii każdy stara się pomagać w miarę swoich możliwości. Wiele mniejszych i większych firm z Gdyni zajęło się między innymi laserowym wycinaniem przyłbic lub szyciem maseczek. Natomiast inni karmią personel medyczny albo zajmują się dostawą zakupów. Wszysycy robią to za darmo, ponieważ chcą pomóc w tym trudnym czasie tak, jak tylko potrafią najlepiej.

Tymczasem na Halach Targowych w Gdyni


Panie Jadwiga i Ewa postanowiły stworzyć społeczną akcję szycia maseczek ochronnych dla kupców oraz wszystkich pracowników gdyńskich Hal Targowych. Robią to oczywiście bezpłatnie i z chęci niesienia pomocy. Stanowisko numer 312 w podziemiu Hali Łukowej tętni więc pracą.

Produkcja maseczek na gdyńskich Halach Targowych, fot. Agencja Rozwoju Gdyni
Produkcja maseczek na gdyńskich Halach Targowych, fot. Agencja Rozwoju Gdyni

- Bardzo sympatyczne mistrzynie nie tylko igły i szpilki, ale już zaawansowanych maszyn krawieckich, a także wykrojów i projektowania elementów mody damskiej, męskiej oraz dziecięcej – mówi Marta Jakubowska z Agencji Rozwoju Gdyni. -  Krawcowe szybko, sprawnie i efektownie, dokonują wielu różnych przeróbek, poprawek i napraw krawieckich, w tym współpracując ze stoiskami modowymi w Hali Płaskiej oraz Łukowej.

Zakupy z dostawą do domu

Zdj. materiały UM Gdyni / archiwum
Zdj. materiały UM Gdyni / archiwum

Część kupców z gdyńskich Hal Targowych chcąc dostosować się do nowych realiów ogłosiła, że ich produkty będzie można zamówić z dostawą do domu. W akcję do tej pory włączyło się sześć stoisk spożywczych oferujących warzywa, owoce, pieczywo i wypieki.

Każdy z kupców indywidualnie organizuje zasady sprzedaży i dowozu. Mieszkańcy bardzo chętnie zaczęli zamawiać najpotrzebniejsze produkty, których jakość zachwalają w mediach społecznościowych i dziękują za zaangażowanie sprzedawców.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć na www.facebook.com/haletargowegdynia/ i na stronie internetowej www.haletargowegdynia.pl

Źródło: Agencja Rozwoju Gdyni