Uwaga! Od maja łagodniejsze zasady bezpieczeństwa związane z pandemią koronawirusa  Uwaga! Od maja łagodniejsze zasady bezpieczeństwa związane z pandemią koronawirusa 
DLA MIESZKAŃCÓW

Depesza literacka – motywacja, warsztaty i dużo czytania

Depesza literacka - motywacja, warsztaty i dużo czytania

Depesza literacka - motywacja, warsztaty i dużo czytania

19.04.2020 r.

Dziś Biblioteka Gdynia zdradza jak motywować się w trudnych czasach, zachęca do udziału w warsztatach i podrzuca solidną garść darmowych ebooków.
 
Regina Brett, źródło: JParanoid / commons.wikimedia.org
Pisarka Regina Brett nagrała przesłanie na czas pandemii dla czytelników z Polski, w którym mówi o własnych doświadczeniach w trudnych okresach życia.
Regina Brett to amerykańska pisarka, dziennikarka i felietonistka, autorka książek o charakterze motywacyjnym, takich jak „Mów własnym głosem. 50 lekcji jak głosić swoją prawdę”, „Kochaj. 50 lekcji jak pokochać siebie, swoje życie i ludzi wokół” czy „Twój dziennik. 12 nowych lekcji i myśli na każdy dzień”. Dwukrotnie nominowana do nagrody Pulitzera w dziedzinie reportażu.
Regina Brett
 
Czytaj PL
30 darmowych książek w formie ebooków i audiobooków w akcji czytelniczej #PolećDalej z Czytaj PL. A wśród nich takie hity jak „Na wschód od zachodu” Wojciecha Jagielskiego, „Pokazucha. Na gruzińskich zasadach” Stasi Budzisz czy uwielbiane przez dzieci „Jaś i Janeczka” (znani również jako Julek i Julka) Annie M.G. Schmidt.
Czytaj PL to największa akcja czytelnicza w Polsce. Jej pierwsza edycja odbyła się w 2013 roku, kiedy Kraków otrzymał tytuł Miasta Literatury UNESCO. Główna odsłona akcji odbywa się co roku w listopadzie. Na czas kwarantanny Czytaj PL przygotowało edycję specjalną akcji.
Czytaj PL
 
Kurs języka migowego "Ino mig"
Ino mig - Muzeum Miasta Gdyni, Gdynia Rodzinna i Gdynia Kulturalna zapraszają na kurs online podstaw języka migowego.
Doskonale posługujemy się słowem pisanym i mówionym. Potrafimy wyrazić nasze uczucia i myśli. Czy masz chęć poznać podstawowe tajemnice języka migowego, by postarać się porozumieć z osobami Głuchymi? Zajęcia są dla tych którzy startują od zera w stylu "zawsze mnie to interesowało, ale nie było okazji" oraz dla tych, którzy już byli na "Ino Mig" w Muzeum i spodobało im się na tyle, by wrócić na kolejne spotkania. Lekcje organizowane są we współpracy z Kamilą Skalską tłumaczką języka migowego.
Ino mig
 
Warsztaty genealogiczne
Warsztaty genealogiczne online – wstęp do genealogii. Zaprasza Muzeum Emigracji w Gdyni i Stowarzyszenie Twoje Korzenie w Polsce.
Jeśli interesujesz się rodzinną historią, masz do rozwikłania jakąś ciekawą rodzinną tajemnicę, chcesz dowiedzieć się więcej na temat swoich przodków to ten webinar jest dla Ciebie!
Podczas spotkania Karolina Szlęzak i Kinga Urbańska ze Stowarzyszenia Twoje Korzenie w Polsce i Firmy Your Roots in Poland, podzielą się swoją wiedzą i wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu poszukiwań genealogicznych.
Warsztaty genealogiczne